9 XI 2008 r. Chór Serbołużyczan w naszej Parafii.
Wpisany przez Administrator   

 9 listopada w niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 gościliśmy chór Serbołużyczan z zaprzyjaźnionej Parafii Wniebowzięcia NMP z Wittichenau. Kierownikiem i dyrygentem chóru jest Frank Zschorlich, który przygotował wraz z chórzystami na liturgię Mszy św. pieśni w języku serbskołużyckim i polskim. Parafialny chór Serbołużyczan z Wittichenau liczy 25 osób i w swoim repertuarze wykonuje pieśni religijne i świeckie w języku serbskołużyckim, niemieckim, łacińskim i polskim.
Serdecznie dziękujemy naszym Gościom z Niemiec za piękną oprawę muzyczną niedzielnej liturgii, dziękujemy Paniom, które piekły ciasto i przygotowały słodki poczęstunek w klubie „Postulat” dla naszych przyjaciół z Wittichenau. Słuchając chóru z Niemiec w czasie liturgii Mszy św. marzyła nam się chwila, kiedy to nasz parafialny chór na nowo się reaktywuje i będzie ubogacał liturgię śpiewem pieśni kościelnych. 

   

 

  

 

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2008 r. 9 XI 2008 r. Chór Serbołużyczan w naszej Parafii.
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK