Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ADWENTU

16-23 grudnia

 

1. Wyrażamy wdzięczność mieszkańcom ul. Kowalskiego za kwiaty i sprzątanie kościoła w grudniu.

 

2. Opłatki wigilijne można odebrać zakrystii.

 

3. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas można nabywać u Pań z Caritasu lub u Pana Kościelnego.

 

4. Msze Roratnie ku czci NMP od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Zapraszamy serdecznie dzieci z serduszkami. Po Mszy tradycyjne losowanie niespodzianek.

 

5. Spotkanie opłatkowe dla mieszkańców Olesznej Podgórskiej dzisiaj o godz. 18:00.

 

6. Trwają spowiedzi adwentowe w naszym dekanacie:

Niedziela: 15:00-17:00 w Pasieczniku i Wojciechowie

Poniedziałek: od 09:00 oraz od 16:30 w Pławnej

Wtorek: od 08:00-09:00, 17:00-18:00 Lubomierz; 16:30-17:00 Oleszna Podgórska, w Popielówku dzisiaj w czasie Mszy.

Środa: 08:30-09:30 i 16:30-18:00 Wleń

Czwartek: 08:30-09:30 i 16:30-18:00 Lwówek parafia dziekańska

Piątek: 08:30-10:00 i 16:00-17:30 Lwówek Franciszkanie

7. Zapraszamy do budowy szopki i dekoracji świątecznych w świątyni.

 

8. Ośrodek Kultury i Sportu w Lubomierzu, Stowarzyszenie Przyjaciół Lubomierza, Zespół Szkolno –Przedszkolny w Lubomierzu: Rada Rodziców Szkoły Podstawowej i Przedszkola Miejskiego, zapraszają do udziału w Jarmarku Bożonarodzeniowym oraz XI Gminnym Konkursie Dekoracji Bożonarodzeniowych Lubomierz 2018 16 grudnia 2018 r. na placu przy Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Maternusa w Lubomierzu.


Program:
od 11:00 Montaż stoisk jarmarcznych i konkursowych
13:30 Oficjalne otwarcie
14:00 Program artystyczny
14:30 Przegląd Kolęd i Pastorałek
15:20 Program artystyczny
16:00 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w Konkursie
16:30 – 17:30 Nocne Zwiedzanie Kościoła Parafialnego w Lubomierzu
Podczas trwania Konkursu i Jarmarku będzie można zakupić ręcznie robione ozdoby świąteczne, dzieła twórców ludowych, ciasta, pierogi i inne potrawy wigilijne, choinki, naturalny miód i wyroby pszczelarskie i wiele innych!
Nie zabraknie także loterii oraz wspólnego kolędowania z artystami. 
Wydarzenie swoim patronatem objął lwowecki.info.

 

9. Intencje Mszalne

Niedziela 16 grudnia

08:00

1)Dziękczynno-błagalna w intencji rodziny z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, Dary Ducha Świętego, opiekę MB dla ofiarodawców, syna i synowej oraz wnuczki

2)+Aleksander 4 rocznica śmierci

 

12:30

1)+Daniel Wąsiewski (XXI greg.)

2)Dziękczynno-błagalna w intencji Mileny z okazji 18 rocznicy urodzin /of. rodzice i rodzeństwo/

 

18:00

+Agata 23 rocznica śmierci

 

Oleszna Podgórska

09:30

+Michał 30 rocznica śmierci, +Jadwiga z rodz. Dąbrowskich

 

Popielówek

11:00

wolna…………………………..

 

Poniedziałek 17 grudnia

18:00

+Daniel Wąsiewski (XXII greg.)

 

Wtorek 18 grudnia

09:00

Wolna…………………….

 

18:00

+Daniel Wąsiewski (XXIII greg.)

 

Oleszna Podgórska

17:00

Wolna……………………..

 

Środa  19 grudnia

18:00

+Daniel Wąsiewski (XIV greg.)

 

Czwartek 20 grudnia

18:00

1)+Daniel Wąsiewski (XXV greg.)

2) W intencji wspólnoty O. Pio

 

Piątek 21 grudnia

18:00

1)+Daniel Wąsiewski (XXVI greg.)

2)+Anna Mycan 4 rocznica śmierci, +Edward Mycan

 

 

Sobota 22 grudnia

13:00

W intencji Franciszka Zająca z okazji chrztu.

 

18:00

+Daniel Wąsiewski (XXVII greg.)

 

Oleszna Podgórska

17:00

wolna……………………………

 

Niedziela 23 grudnia

08:00

1)Dziękczynno-błagalna z okazji 2 urodzin Franciszka i Anny oraz w intencji Helenki i Zosi z prośbą o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla nich.

2)Dziękczynno-błagalna w intencji Marcina z okazji urodzin z prośbą o potrzebne łaski.

 

12:30

1)+Daniel Wąsiewski (XXVIII greg.)

2)+Władysław Chlebuś 5 rocznica śmierci

 

18:00

+rodzice Wiesław i Halina Bocianowscy.

 

Oleszna Podgórska

09:30

+z rodz. Kłak: Mieczysław, Piotr, Maria, Krystyna, Antoni; z rodz. Habiniak: Józef, Maria

 

Popielówek

11:00

wolna…………………………..

 

 

 

KWIATY I SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA

Styczeń: ul. Majowa

Luty: ul. Milęcice

Marzec: ul. Gryfiogórska

Kwiecień: Plac Wolności od 5 do 33

Maj: Plac Wolności od 34 do końca

Czerwiec: ul. Chopina

Lipiec: ul. Asnyka, Polna, Kwiatowa, Ptasia i Kombatantów

Sierpień: ul. Jeleniogórska

Wrzesień: ul. Stogryna i Edukacji Narodowej

Październik: ul. Kościuszki, Plac Kościelny

Listopad: ul.  Sportowa, Kargula i Pawlaka

Grudzień: ul. Kowalskiego

 

Tu jesteś

Start Ogłoszenia parafialne
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK