2 IV 2009 r. Czwarta rocznica śmierci Sługi Bożego Papieża Jana Pawła II
Wpisany przez Administrator   

         Kolejna rocznica śmierci Wielkiego Rodaka Papieża Jana Pawła II była przeżywana w naszej Ojczyźnie i wspólnocie parafialnej jako refleksja nad jego życiem, nauczaniem i wpływem pontyfikatu Papieża Polaka na losy świata i Polski.

         Jan Paweł II jest patronem naszej Szkoły Podstawowej, dlatego w przeddzień Jego rocznicy śmierci, przy pomniku papieża obok Szkoły odbył się uroczysty apel przypominający dzieciom Osobę Wielkiego Patrona Szkoły. 

        Uroczysta Msza św. w intencji beatyfikacji Jana Pawła II została odprawiona przez naszych duszpasterzy 2 kwietnia o godz. 18.00 z udziałem pocztu sztandarowego Szkoły Podstawowej, Dyrekcji, Nauczycieli i dzieci. Wielu Parafian przybyło na Mszę św., aby modlić się o beatyfikację Papieża i po Mszy św. obejrzeć program słowno-muzyczny przygotowany przez dzieci. W kazaniu ks. Proboszcz nawiązał do słów wypisanych na pamiątkowej tablicy w naszym kościele: "W hołdzie Wielkiemu Rodakowi Papieżowi Janowi Pawłowi II – Parafianie" oraz do pobytu ks. Dr Karola Wojtyły w naszej świątyni w czasie wycieczki rowerowej.

       O godz. 21.00 zgromadziliśmy się jeszcze raz w kościele, aby modlić się Różańcem w intencji beatyfikacji Sługi Bożego i trwać na modlitwie i śpiewie do 21.37 godziny przejścia z ziemskiego życia Jana Pawła II "do domu Ojca".

 

   

  

  

 

 

 

 


  

 

 

 

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2009 r. 2 IV 2009 r. Czwarta rocznica śmierci Sługi Bożego Papieża Jana Pawła II
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK