17-19 IV 2009 r. Pielgrzymka Pojednania młodzieży diecezji Görlitz i diecezji legnickiej do Krakowa i Auschwitz

  Inicjatorem i pomysłodawcą Pielgrzymki Pojednania młodzieży z sąsiadujących ze sobą diecezji był ks. Roland Elsner, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży Diecezji Görlitz. W Pielgrzymce brał udział Biskup Diecezji Görlitz Dr Konrad Zdarsa oraz księża z diecezji legnickiej: ks. Ryszard Trzósło i ks. Paweł Oskwarek. Młodzież diecezji legnickiej była z dwóch parafii: Wniebowzięcia NMP i św. Maternusa w Lubomierzu i św. Bonifacego w Zgorzelcu, a nasi przyjaciele z Cottbus i Wittichenau.
Hasłem Pielgrzymki były słowa: „Sąsiedzi dla pokoju. Pielgrzymka pojednania i przyjaźni” a na plakacie pielgrzymkowym umieszczono zdjęcia z historii narodu niemieckiego, które łączyło zdjęcie polskiego papieża Jana Pawła II. 
Nasze pielgrzymowanie rozpoczęło się w Zgorzelcu pod kościołem św. Bonifacego a wspólna podróż prowadziła do królewskiego Krakowa. 
  Nazajutrz w godzinach porannych uczestniczyliśmy we Mszy św. sprawowanej w języku polskim i niemieckim, pod przewodnictwem Ks. Bpa Konrada w klasztorze Ojców Salwatorianów w Krakowie. Po zwiedzeniu Krakowa pojechaliśmy do Oświęcimia, aby w godzinach popołudniowych wspólnie przejść przez „bramę śmierci” w Auschwitz i zwiedzić muzeum KL Auschwitz – Birkenau.
Niedziela 19 IV to 4 rocznica wyboru papieża Benedykta XVI. Wspólnie uczestniczyliśmy we Mszy św. sprawowanej przez Księdza Biskupa w parafii nieopodal Brzezinki, a po Mszy św. był czas na medytację i zadumę na terenie Birkenau.
Pielgrzymka pojednania i przyjaźni była dowodem, że młodzież diecezji Görlitz i diecezji legnickiej jest otwarta na przyszłość i pragnie wspólnie budować sąsiedztwo oparte na pokoju.

  

 

Więcej zdjęć... 

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2009 r. 17-19 IV 2009 r. Pielgrzymka Pojednania młodzieży diecezji Görlitz i diecezji legnickiej do Krakowa i Auschwitz
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK