8-10 VI 2009 Pielgrzymka do sanktuariów i miejsc turystycznych południowej Polski

     Dzięki współpracy z Parafią św. Trójcy w Podgórzynie udało się zorganizować Pielgrzymkę autokarową do sanktuariów i miejsc turystycznych południowej Polski. Pielgrzymka była organizowana przez Biuro Pielgrzymkowe – Turystyczne „Elżbieta” z Legnicy, a przewodnikiem grupy był sam właściciel Biura Pan Stanisław Kot.
Naszą Pielgrzymkę rozpoczęliśmy od Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, a następnie zwiedzaliśmy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej, które nawiedził papież Jan Paweł II udając się w dniu 16 VI 1999 roku do Starego Sącza na kanonizację św. Kingi. Kolejnym etapem Pielgrzymki był Nowy Sącz związany z Kazimierzem Wielkim i królową Jadwigą z Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Modliliśmy się przy relikwiach św. Kingi Pani Ziemi Sądeckiej w Starym Sączu, a następnie przez Biecz pojechaliśmy do Dębowca do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej. Tam po Mszy św. i wieczornej procesji kończył się nasz pielgrzymkowy dzień. W kolejnym dniu Pielgrzymki zwiedzaliśmy Duklę związaną ze św. Janem z Dukli, drewniany średniowieczny kościół w Haczowie wpisany na listę UNESCO, odpoczywaliśmy w Iwoniczu Zdroju i dojechaliśmy do Rzeszowa gdzie podziwialiśmy Rynek i modliliśmy się przy najstarszej ukoronowanej figurze Matki Bożej w sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. Nasz pielgrzymkowy dzień zakończyliśmy Mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku.
W ostatnim dniu Pielgrzymki zwiedzaliśmy pałac Lubomirskich w Łańcucie i jechaliśmy do naszych parafii.
Serdecznie dziękujemy Panu Przewodnikowi Stanisławowi Kot za profesjonalne prowadzenie Pielgrzymki, naszym Księżom proboszczom - za opiekę duchową opiekę i wszystkim uczestnikom Pielgrzymki za wspaniałą pielgrzymkową atmosferę.  

  

  

 

Więcej zdjęć... 

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2009 r. 8-10 VI 2009 Pielgrzymka do sanktuariów i miejsc turystycznych południowej Polski
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK