19 VII 2009 r. – Rocznica podpisania Aktu Partnerskiego
W niedzielę 19 lipca gościliśmy w naszym mieście i parafii delegację z Urzędu Miasta i Gminy Wittichenau na Rocznicy podpisania Aktu Partnerskiego. Delegacji niemieckiej przewodniczył Pan Burmistrz Udo Popella i proboszcz parafii ks. dr Wolfgang Kresak. Na Mszy św. odprawianej w intencji zaprzyjaźnionych miast i parafii obecny był Pan Burmistrz Gminy i Miasta w Lubomierzu - Wiesław Ziółkowski, przedstawiciele Urzędu oraz Radni Gminy i Miasta. 
Mszy św. sprawowanej w języku polskim i niemieckim przewodniczył ks. Proboszcz Ryszard Trzósło, a koncelebrowali ks. dr Wolfgang Kresak i wikariusz ks. Piotr Wojcieszek. Ks. Proboszcz Ryszard w kazaniu nawiązał do wydarzenia z przed roku, kiedy na rynku w Wittichenau po uroczystej Eucharystii podpisano Akt Partnerstwa, który zapoczątkował bardzo owocną współpracę między miastami i parafiami.
Przez ostatni rok spotykaliśmy się na uroczystościach religijnych i miejskich, zawiązało się wiele przyjaźni, były wspólne projekty realizowane przez przedszkola, gimnazja i szkoły średnie. Młodzież z obu parafii uczestniczyła w Pielgrzymce Pojednania do Auschwitz, pielgrzymowaliśmy z Serbołużyczanami do Sanktuarium Matki Bożej w Rosenthal, a pamiątką podpisania Umowy Partnerskiej jest odrestaurowana ze wspólnych środków finansowych figura św. Benedykta patrona Europy w kościele parafialnym w Lubomierzu. 
 
   
 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2009 r. 19 VII 2009 r. – Rocznica podpisania Aktu Partnerskiego
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK