20 IX 2009 r. – Dożynki Powiatowe w Lubomierzu

      Uroczystą Mszą świętą pod przewodnictwem ks. Prałata Józefa Lisowskiego - Kanclerza Kurii Legnickiej rozpoczęły się Powiatowe Dożynki, pierwsze w historii naszego miasta i Powiatu. Na uroczystości gościliśmy przedstawicieli Parlamentu, Urzędu Wojewódzkiego i Marszałkowskiego, Starostów Powiatu, Panią Starościnę i Starostę Dożynek, Burmistrzów i Wójtów, przedstawicieli Stowarzyszeń Rolniczych i zaprzyjaźnionych Gmin oraz Dziekanów i Proboszczów z Dekanatu Lwóweckiego.

        Ks. Kanclerz w homilii mszalnej nawiązał do przypowieści Pana Jezusa „O siewcy”, podkreślając trud pracy rolników i ich zamiłowanie do pracy na roli oraz o wartości „codziennego chleba”.

       Każde sołectwo z naszej Gminy i Powiatu przygotowało wieńce dożynkowe – symbol zakończonych żniw, które uroczyście wniesiono do kościoła na Mszę św. Po Eucharystii, w korowodzie wieńców dożynkowych i zaproszonych Gości, przeszliśmy na rynek naszego miasta, aby uczestniczyć w oficjalnym otwarciu Dożynek i festynie.

   

 

Więcej zdjęć... 

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2009 r. 20 IX 2009 r. – Dożynki Powiatowe w Lubomierzu
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK