7 X 2009 r. Wizyta ks. dra Sławomira Stasiaka, Dyrektora Wydziału Katechetycznego i Przewodniczącego Komisji Synodalnej ds. Nauki i Wychowania Katolickiego
Wpisany przez Anna Barsul   

                     7 października 2009 roku gościliśmy w Lubomierzu ks. dra Sławomira Stasiaka – Dyrektora Wydziału Katechetycznego, Przewodniczącego Komisji Synodalnej ds. Nauki i Wychowania Katolickiego. Z racji zbliżającej się wizytacji kanonicznej Ksiądz Doktor przeprowadził wizytację katechetyczną w parafii. Spotkał się z dyrektorami placówek, młodzieżą i dziećmi. Miał okazję przyjrzeć się pracy katechetów i porozmawiać o sprawach związanych z nauczaniem religii w szkole. Proboszcz parafii ks. kanonik Ryszard Trzósło uroczyście powitał dostojnego Gościa, który przewodniczył wieczornej Mszy Świętej. 

                     Wizyta Księdza Dyrektora przypadła na dzień szczególny -  Matki Bożej Różańcowej. W wygłoszonej homilii Ksiądz Dyrektor wychodząc od treści czytań mszalnych o Zwiastowaniu Najświętszej Maryi Panny, podkreślił, że mało jest fragmentów w Piśmie Św., które zawierają tak dokładne szczegóły całego wydarzenia jak ten dotyczący „momentu, w którym Maryja stała się Bogurodzicą”. Przypomniał postać św. Bernarda, który zachęcał do rozważania tajemnic różańcowych, bo one „pozwalają dotknąć Bożej Miłości”. Zwrócił także uwagę na niepokojące zjawisko, jakim jest wyśmiewanie tradycyjnej pobożności w dzisiejszym świecie. Na koniec przywołał wspomnienie Sługi Bożego Jana Pawła II, który szczególnie umiłował modlitwę różańcową i wprowadził do rozważań Tajemnice Światła. Homilię zakończyły słowa : ,,Niech tajemnice różańca będą treścią naszego życia!”. 

Ksiądz proboszcz dziękując honorowemu Gościowi za przewodniczenie Eucharystii zwrócił się do wszystkich Róż Różańcowych z najserdeczniejszymi życzeniami: sił, opieki Matki Bożej i Bożego Błogosławieństwa. 

Msza Święta tego dnia rozpoczynała kolejne posiedzenie Zespołu Synodalnego działającego w naszej parafii, które tym razem zaszczycił swoją obecnością Ksiądz dr Sławomir Stasiak, który jako Przewodniczący Komisji Synodalnej ds. Nauki i Wychowania Katolickiego przybliżył obecnym sens istnienia Komisji i ukazał bieżące działania i prace Komisji. W serdecznej atmosferze podzielił się spostrzeżeniami na temat spraw katechetycznych i zagadnień związanych ze strukturą  I Synodu Diecezji Legnickiej, odpowiadał na pytania dotyczące pracy katechetów i ich formacji.

Na koniec spotkania Ks. Dr Sławomir Stasiak życzył naszemu Parafialnemu Zespołowi Synodalnemu aktywnego działania na rzecz Synodu Diecezji Legnickiej.

Anna Barsul

  

Więcej zdjęć... 

 

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2009 r. 7 X 2009 r. Wizyta ks. dra Sławomira Stasiaka, Dyrektora Wydziału Katechetycznego i Przewodniczącego Komisji Synodalnej ds. Nauki i Wychowania Katolickiego
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK