2 VIII 2009 r. Odpust Przemienienia Pańskiego w Olesznej Podgórskiej i wizyta Gości z Niemiec, byłych mieszkańców Olesznej Podgórskiej

W pierwszą niedzielę sierpnia o godz. 13.00 uroczystą Mszą św. Odpustową, której przewodniczył i wygłosił kazanie ks. Łukasz Langenfeld rozpoczęła się wizyta byłych mieszkańców Olesznej Podgórskiej. Inicjatorem spotkania ze strony niemieckiej był Pan Wolfgang Knoblich, który od wielu lat współpracuje z mieszkańcami Olesznej Podgórskiej oraz Pani sołtys Joanna Sikora i Rada Sołecka, radny Gminy i Miasta Pan Krzysztof Sikora, Burmistrz Gminy i Miasta w Lubomierzu Pan Wiesław Ziółkowski i Pan Bogdan Onsowicz oraz wielu mieszkańców Olesznej Podgórskiej.

Na koniec Mszy św. podziękowanie dla obecnych księży i Gości złożył ks. Proboszcz kanonik Ryszard Trzósło. Nasi Goście z Niemiec działają w Stowarzyszeniu byłych mieszkańców Krummöls, a wizyta w dzień odpustu rozpoczynała nowy etap współpracy z mieszkańcami Olesznej Podgórskiej i miejscowym Duszpasterstwem.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Mszy św. Odpustowej i w godne przyjęcie naszych Gości z Niemiec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2009 r. 2 VIII 2009 r. Odpust Przemienienia Pańskiego w Olesznej Podgórskiej i wizyta Gości z Niemiec, byłych mieszkańców Olesznej Podgórskiej
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK