2 IV 10 r. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej
Wpisany przez Kleryk Łukasz Dubiel   

Wielki Piątek Męki Pańskiej to dzień, w którym wspominamy wydarzenia związane ze śmiercią Jezusa. Jednak nie tylko wspominamy, ale także w tych wydarzeniach uczestniczymy: idziemy z Jezusem drogą krzyżową, stajemy pod Jego krzyżem adorując Go. W tym dniu pragniemy zjednoczyć się z cierpieniem naszego Mistrza, podejmując trudy i wyrzeczenia w swoim życiu.

O godzinie 15-tej wyruszyliśmy na ulice naszego miasta, aby uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Rozważaliśmy stacje męki Chrystusa, które w sposób szczególny uwidoczniły się w życiu Sługi Bożego Jana Pawła II. Osoba naszego wielkiego Rodaka była w tym dniu obecna w naszych sercach, gdyż wtedy przypadała 5. rocznica jego śmierci. Tegoroczny Wielki Piątek był dla nas dniem przede wszystkim nadziei.

Wspominając śmierć Chrystusa, ale także śmierć Jego sługi Jana Pawła II, mogliśmy doświadczyć prawdy, że śmierć niczego nie kończy, ale wszystko w niej się zaczyna. Warto zatem podjąć trud krzyża, aby wejść w śmierć, która prowadzi do życia.

Kleryk Łukasz Dubiel

 

  

Więcej zdjęć... 

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2010 r. 2 IV 10 r. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK