3 V 2010 – Msza w intencji Ojczyzny w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

„ Z dawna Polski Tyś Królową Maryjo...”, słowami tej pieśni rozpoczęła się uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem władz samorządowych, przedstawicieli Rady Gminy i Miasta, Dyrektorami Placówek Oświatowych i Zakładu Budżetowego, pocztów sztandarowych PSL – u, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespołu Szkół, Gimnazjum i Szkoły Podstawowej.

Tradycyjnie w przed dzień wspomnienia św. Floriana licznie zgromadzili się nasi strażacy z OSP z Lubomierza, Milęcic i Olesznej Podgórskiej.

Ksiądz proboszcz w kazaniu powiedział, że dzisiaj cała Polska wpatruje się w oblicze Matki Bożej Królowej Polski, oblicze zasmucone i zatroskane po wielkiej narodowej żałobie po katastrofie pod Smoleńskiem, ale tym bardziej czujemy, że Królowa Polski jest dziś ze swoim Narodem.

Po Mszy św. pod odnowionym  pomnikiem upamiętniającym poległych w czasie II wojny światowej odśpiewaliśmy Hymn Narodowy, minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar katastrofy pod Smoleńskiem i wysłuchaliśmy przemówienia Pana Burmistrza. Na zakończenie pod pomnikiem delegacje złożyły kwiaty, a Pan Burmistrz zaprosił obecnych na akademię do auli internatu.

Dzisiejsza Msza św. i udział dzieci, młodzieży oraz licznie zgromadzonych Gości i Parafian była swoistą lekcją patriotyzmu dla naszych najmłodszych Polaków.

Więcej zdjęć...

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2010 r. 3 V 2010 – Msza w intencji Ojczyzny w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK