2 V 10 r. Święto Strażaka w Olesznej Podgórskiej
Wpisany przez Joanna Sikora   

Święty Florian jest patronem strażaków. Z tej okazji w dniu 2 maja 2010 roku zostały zorganizowane  uroczyste obchody Święta Strażaka w Olesznej Podgórskiej.

Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą celebrowaną przez ks. proboszcza Ryszarda Trzósło. We Mszy udział wzięli strażacy ochotnicy z Olesznej Podgórskiej i delegacje ochotników z Milęcic z pocztem sztandarowym na czele z Tadeuszem Plechowiczem, delegacja PSL z pocztem sztandarowym na czele z wiceprezesem PSL Bronisławem Dowgiałowiczem. Swoją obecnością zaszczycili nas również: pan burmistrz MiG Wiesław Ziółkowski, wiceprezes Gminnej OSP w Lubomierzu Zbigniew Kostrakiewicz z małżonką, pani radna Lucyna Fabiszewska-Kozdęba z małżonkiem, pan radny Leszek Rak, zastępca dyrektora ARMD z Lubomierza pani Anna Kulikawska, dyrektor AWRSP w Rakowicach pan Makowski.

W słowie Bożym skierowanym do strażaków ks. proboszcz wskazał na męstwo i odwagę – cechy, jakimi powinien charakteryzować się strażak ale również podkreślił, że ważne jest to, żeby strażacy swoją służbą dawali świadectwo wiary i potrafili dawać dobry przykład swoją pracą i postawą. Po Mszy Świętej strażacy i goście udali się na uroczysty obiad przygotowany przez panią Helenę Szewców i panią Danutę Benisz, słodkości przygotowali strażacy: Kamil Benisz, bracia Dzikowscy, bracia Maciejewscy, Przemek Sikora, Krzysztof Mełech, pani Janina Józefczyk i Małgorzata Klimko-Pawłowska. Piękne dekoracje z wędlin wykonała Marzena Swojnóg. Z uwagi na złą pogodę nie odbyły się atrakcje plenerowe.

Wielki dar serca w postaci obrazu olejnego z widokiem naszej Świątyni darował na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej nasz artysta WLADIMIR VILENCHYTS. Obraz ten jest wystawiony na licytacji której finał nastąpi podczas uroczystości dożynkowych dnia 29.08.2010 r. Cena wywoławcza tego dzieła to 1000 zł. Osoba lub instytucja, która zwycięży - będzie w sposób szczególny doceniona. Na odwrocie obrazu artysta dokona wpisu osoby i cel, który przyświeca tej akcji jak i również zostanie umieszczona tabliczka pamiątkowa na ścianie remizy dla zasłużonych dobrodziei. Cały dochód z tej aukcji przeznaczony zostanie na budowę nowej remizy strażackiej w Olesznej Podgórskiej. Więcej informacji pod nr. tel 663-995-558. Będziemy zabiegać u naszego fundatora o coroczne wsparcie naszych działań. Z głębi serca dziękujemy WLADIMIROWI VILENCHYTS za ten wielki dar i wspieranie naszych inicjatyw.

Składam podziękowania dla Zakładów Mięsnych "Niebieszczańscy" za zrozumienie idei strażaków ochotników i wsparcie organizacji naszego święta.

Dziękuję również sponsorom: Henrykowi Swojnóg, Jerzemu Pawłowskiemu, Piotrowi Kujawie, Andrzejowi Bak, Krzysztofowi Sikora.

Wielkie dzięki za pomoc organizatorom: Marzenie Swojnóg, Bożenie Bak, Joannie Sikora, Alinie Dzikowskiej, Ani i Andrzejowi Łozińskim, wspaniałym dziewczynom Edycie Kalacie i Honoracie Sikora. Po części oficjalnej odbyła się zabawo-dyskoteka, w której bawili się wspólnie nie tylko mieszkańcy Olesznej. Serdecznie dziękuję mieszkańcom za pamięć i wspólnie spędzony czas na uroczystościach strażackich, gdyż to święto jest również świętem całej społeczności.

Dzień Dziecka w Olesznej Podgórskiej dnia 30.05.2010 o godz. 14:30.

Zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami do Olesznej Podgórskiej na wspólną zabawę z okazji Dnia Dziecka.

Organizatorzy zapewniają gry, konkursy i zabawy oraz wspaniałe nagrody.

Ogłaszamy konkurs na najciekawsze nakrycie głowy.

 

Joanna Sikora – sołtys
Krzysztof Sikora –prezes OSP

Więcej zdjęć...

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2010 r. 2 V 10 r. Święto Strażaka w Olesznej Podgórskiej
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK