5 VI 10 r. XIV Ogólnopolskie Spotkanie Młodych w Lednicy
Wpisany przez Aron Bogusz   

 

5 czerwca odbyło się już XIV Ogólnopolskie Spotkanie Młodych w Lednicy. Tym razem hasło przewodnie brzmiało: „Kobieta – dar i tajemnica”. Na spotkanie ściągnęło ponad 80 tys. młodzieży z całej Polski i z zagranicy. Wśród uczestników znalazła się także czteroosobowa reprezentacja z naszej parafii. W spotkaniu nasza młodzież uczestniczyła razem z grupą pielgrzymów z Parafii św. Tadeusza w Legnicy, dzięki zaproszeniu ze strony tamtejszego wikariusza - księdza Tomasza Filipka.

Wyjazd autokaru miał miejsce w sobotni poranek o godzinie 4.00 spod kościoła św. Tadeusza w Legnicy. Nasza młodzież bardzo szybko zintegrowała się z młodzieżą legnicką, toteż czterogodzinna podróż do Lednicy minęła wszystkim w mgnieniu oka. Na miejscu na pielgrzymów czekało bezchmurne niebo. W takiej aurze młodzi uczestniczyli w całodniowym programie, który składał się z wielu interesujących punktów. Zwieńczeniem spotkania była wieczorna Eucharystia i tradycyjne już przejście przez Bramę w kształcie ryby.

Pielgrzymi powrócili do domów w niedzielę wczesnym rankiem – zmęczeni, ale zadowoleni z pielgrzymki deklarując chęć ponownego uczestnictwa w spotkaniu w przyszłym roku.

Aron Bogusz

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2010 r. 5 VI 10 r. XIV Ogólnopolskie Spotkanie Młodych w Lednicy
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK