3 X 10r. – Msza Dożynkowa z Milęcic i w Olesznej Podgórskiej

Pomimo niepogody i sierpniowej powodzi udało się zakończyć tegoroczne żniwa. Mieszkańcy Milęcic dziękowali Bogu za plony na Mszy św. Dożynkowej o godz. 12.30, na której został poświęcony nowo zakupiony dzięki staraniom Pana Burmistrza Gminy i Miasta w Lubomierzu wóz strażacki.

Dotknięci przez powódź mieszkańcy Olesznej Podgórskiej także dziękowali Bogu i ludziom za tegoroczne żniwa. Wśród zaproszonych księży byli o. Tadeusz, franciszkanin, który prowadzi Pieszą Pielgrzymkę ze Lwówka do Krzeszowa, gdzie pierwszy nocleg przygotowuje dla pielgrzymów Oleszna Podgórska. Wielką radość sprawiła obecność ks. Tomasza Filipka, byłego wikariusza, a obecnie koordynatora Duszpasterstwa Niepełnosprawnych w naszej diecezji. To ks. Tomasz zainicjował obecność i służbę naszych strażaków z Olesznej na wrześniowej Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych do Krzeszowa.

Składamy serdeczne podziękowanie Sołtysom i Radzie Sołeckiej oraz mieszkańcom  Milęcic i Olesznej Podgórskiej za przygotowanie tegorocznych Dożynek, dziękujemy wszystkim zaproszonym Gościom, Ochotniczej Straży Pożarnej i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy sprawili, że mogliśmy tradycyjnie podziękować za plony.

Więcej zdjęć...

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2010 r. 3 X 10r. – Msza Dożynkowa z Milęcic i w Olesznej Podgórskiej
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK