2 IV 11 r. „Pamiętamy o Tobie kochany Janie Pawle II”
Wpisany przez Bożena Ciereszko, Elżbieta Wajgert   

W sobotę 2 kwietnia w 6-tą rocznicę śmierci Jana Pawła II i na miesiąc przed beatyfikacją  społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu zgromadziła się w kościele parafialnym, gdzie została odprawiona uroczysta Msza święta, której przewodniczył ksiądz proboszcz Ryszard Trzósło. Na uroczystości pojawili się uczniowie, nauczyciele i personel szkoły oraz niezawodni rodzice i licznie przybyli parafianie.

Na początku Eucharystii dyrektor szkoły Marek Kozak przekazał Celebransowi Liturgii ornat z wizerunkiem i herbem Patrona, jako dar ufundowany przez całą społeczność szkolną. Oprawę uroczystej Mszy świętej ubogaciły czytania, śpiewy i dary złożone przez dzieci. Czuwały nad tym katechetki: Wioletta Rotkiewicz i Krystyna Galas.

Po Mszy świętej uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć Papieża Polaka multimedialną inscenizacją słowno-muzyczną, przygotowaną pod kierownictwem nauczycielek: Elżbiety WajgertBożeny Ciereszko. Występ ten poprzeplatany był piosenkami szkolnego zespołu wokalnego, przygotowanymi pod kierunkiem nauczyciela Tadeusza Kozaka. Inscenizacja przywołała u  wszystkich wiele refleksji i wspomnień związanych z Janem Pawłem II oraz wzbudziła łzy wzruszenia.

Aby wspólnie świętować wyniesienie do chwały ołtarzy Sługi Bożego Jana Pawła II nasza szkoła została zaproszona przez biskupa pomocniczego Kurii Legnickiej Marka Mendyka do wzięcia udziału w dniu 1 maja 2011 w pielgrzymce do Krzeszowa. Z zaproszenia oczywiście bardzo chętnie skorzystamy i pojedziemy pięćdziesięcioosobową delegacją wraz z pocztem sztandarowym świętować tę doniosłą chwilę.

To wielka radość dla każdego Polaka, że Jan Paweł II, nasz największy moralny autorytet, zostanie błogosławionym. Mamy nadzieję, że w przyszłości stanie się świętym, bo przecież na to w pełni zasługuje.

Bożena Ciereszko, Elżbieta Wajgert

Więcej zdjęć...

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2011 r. 2 IV 11 r. „Pamiętamy o Tobie kochany Janie Pawle II”
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK