20-22 III 2008 r. Triduum Paschalne
Wpisany przez Administrator   

Wielki Czwartek
  Uroczystość Triduum Paschalnego rozpoczęliśmy w naszej Parafii celebracją liturgii Wielkiego Czwartku - Pamiątki ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. W tym dniu słowa szczególnej życzliwości, życzeń i podziękowań kierowaliśmy do naszych duszpasterzy. Grupa Odnowy w Duchu Świętym z naszej Parafii prowadziła wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu.

  

Wielki Piątek
  Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta, w godzinę śmierci Pana Jezusa, to nabożeństwo, które zgromadziło nas na wspólnej modlitwie w popołudniowy czas Wielkiego Piątku.
  Podczas liturgii Wielkiego Piątku w naszym kościele uczestniczyliśmy w uroczyście celebrowanej liturgii słowa - opisie Męki Pańskiej według św. Jana oraz adoracji Krzyża. Krzyż jest symbolem zwycięstwa na śmiercią i stanowi istotę tego dnia. Odsłonięcie drzewa Krzyża i oddanie czci krzyżowi przez wszystkich uczestników nabożeństwa było wyrazem naszej czci i wdzięczności dla Pana naszego Jezusa Chrystusa.
  Po przeniesieniu Najświętszego Sakramentu do Bożego grobu tradycyjnie Ochotnicza Straż Pożarna z naszej Parafii oraz grupa harcerek pełniła straż, a ministranci pełnili modlitewny dyżur. Wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu z rozważaniami i śpiewami prowadził wraz z młodzieżą nasz kleryk Łukasz. 


   

Wielka Sobota
  Wielka Sobota w naszej Parafii to czas całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu i wieczornej liturgii - Wigili Paschalnej, która składała się z czterech części symbolizujących Nowe Życie - liturgii światła, słowa, wody i uczty eucharystycznej. Wigilia Paschalna należy już do Niedzieli Wielkanocnej i jest początkiem świętowania Zmartwychwstnia Pańskiego. W naszym kościele zakończyła się uroczystą procesją rezurekcyjną. Blask świec i radosne Alleluja rozbrzmiewało tego wieczora w naszym mieście. 

    


Więcej zdjęć...

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2008 r. 20-22 III 2008 r. Triduum Paschalne
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK