1 V 11 r. Uroczystości beatyfikacyjne w Krzeszowie
Wpisany przez A. Barsul. B. Ciereszko, W. Rotkiewicz   


Beatyfikacja Papieża - Polaka to szczególne wydarzenie, które przeżywa cały Kościół. W tę radość włączyła się także społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu.

W niedzielny majowy poranek zebraliśmy się przed pomnikiem Patrona, by zaśpiewać Jego ulubioną „Barkę” i zmówić krótką modlitwę. Następnie wyruszyliśmy w drogę wraz z tymi, którzy razem z nami chcieli wziąć udział w uroczystości zorganizowanej w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Na zaproszenie Jego Ekscelencji bpa legnickiego Stefana Cichego przybyli tam, m.in. przedstawiciele 28 szkół, którym patronuje Jan Paweł II i 53 stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Od godziny 10:00 w urokliwym otoczeniu na placu przed bazyliką za pośrednictwem telewizji uczestniczyliśmy we mszy świętej beatyfikacyjnej  transmitowanej z Watykanu. Wśród zebranych wyróżniał się szpaler pocztów sztandarowych, które dumnie reprezentowały szkoły diecezji legnickiej.  W skupieniu i podniosłej atmosferze oglądaliśmy na telebimie transmisję tej pięknej, doniosłej i niepowtarzalnej uroczystości. Co chwilę rozlegały się oklaski, a najgłośniej i najdłużej wówczas, gdy Jan Paweł II został ogłoszony błogosławionym. Z oczu popłynęły łzy wzruszenia, a serca wypełniła ogromna radość i duma. W takiej chwili nawet przenikliwie zimny wiatr stał się łatwiejszy do zniesienia.

Po homilii Ojca Świętego Benedykta XVI wzięliśmy udział w  Eucharystii dziękczynnej, której przewodniczył Jego Ekscelencja bp Tadeusz Rybak, Pierwszy Biskup Legnicki. W pięknych i ciepłych słowach wspominał pobyt Jana Pawła II w Legnicy, odniósł się do tego, czego nauczał w czasie swojego pontyfikatu i gorąco podziękował wszystkim za przybycie. Zwracając się zaś do licznie reprezentowanych dzieci i młodzieży, mówił: „Szczególnym żywym pomnikiem mówiącym o Janie Pawle II jesteście Wy, młodzi uczniowie szkół noszących imię Jana Pawła II i Wy, którzy otrzymaliście stypendia Dzieła Nowego Tysiąclecia. Bądźcie tym żywym pomnikiem przez Wasze piękne, wierne Bogu i Kościołowi chrześcijańskie życie. Przez życie wierne naszej Ojczyźnie – Polsce, aby na zawsze pozostała wierna Kościołowi”. W trakcie Mszy świętej od paschału zostały zapalone 2 lampiony jako Iskry Bożego Miłosierdzia, które odtąd znajdą swoje miejsce w Krzeszowie – jako miejscu, w którym znajduje się ukoronowany przez Jana Pawła II w dniu 2 VI 1997 r. najstarszy obraz Maryjny w Polsce, noszący wezwanie Matki Bożej Łaskawej – oraz w legnickiej świątyni pod wezwaniem św. Wojciecha.

Dopełnieniem krzeszowskiego świętowania była majówka połączona z dziękczynnym koncertem. Wyjątkowo miłe dla nas było zainteresowanie mediów naszym pocztem sztandarowym. Jego członkowie ubrani w stroje wzorowane na mundurach Gwardii Szwajcarskiej udzielili kilku wywiadów.

Wróciliśmy do Lubomierza bogatsi o niesamowite przeżycia. Poprzez wspólne przeżywanie beatyfikacji naszego Patrona umocniliśmy swoją wiarę i po raz kolejny udowodniliśmy, iż Jego słowa: „Szukałem was, teraz wy przyszliście do mnie i za to wam dziękuję” są nadal żywe w naszych sercach.

Opiekunowie:

Anna Barsul, Bożena Ciereszko, Wioletta Rotkiewicz

nauczycielki Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2011 r. 1 V 11 r. Uroczystości beatyfikacyjne w Krzeszowie
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK