11 IX 11 r. Msza święta dożynkowa
Wpisany przez R. Stanicka-Wachowicz, B. Ciereszko   

W niedzielę 11 września 2011 r. o godzinie 12.30 w naszym Kościele Parafialnym odbyła się Msza Święta dożynkowa, którą zamówili mieszkańcy Milęcic. Jak każdego  roku mieszkańcy Milęcic dziękują Panu Bogu za zebrane plony. Zamawiają Mszę św. i przygotowują wieniec dożynkowy. Piękny wieniec dożynkowy jako symbol zakończonych żniw, został  uroczyście wniesiony prze reprezentację straży pożarnej Milęcic do kościoła.  Mszy przewodniczył ks. kanonik Ryszard Trzósło. Starościna dożynek Maria Plechowicz i starosta dożynek Stanisław Laszczyński przekazali symboliczny bochen chleba oraz kosz warzyw i owoców.

Proboszcz  na początku liturgii pobłogosławił przyniesiony wieniec dożynkowy, owoce i warzywa. Bochen chleba postawiony na ołtarzu był symbolem dostatku i znakiem, aby nikomu w naszej parafii nie brakowało codziennego chleba. Podczas kazania ksiądz podkreślił trud pracy rolników i ich zamiłowanie do pracy na roli oraz podkreślił jaką  wartość dla każdego człowieka ma  „codzienny chleb”.
Proboszcz podziękował i pogratulował mieszkańcom Milęcic, panu Sołtysowi Cezaremu Rękasowi i Radzie Sołeckiej  organizacji tegorocznych dożynek. Po Mszy Św. wierni zostali poczęstowani chlebem z tegorocznego zboża. Po uroczystości kościelnej w świetlicy wiejskiej w Milęcicach odbyło się spotkanie  i poczęstunek dla zaproszonych gości i mieszkańców Milęcic.

 

 

 

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2011 r. 11 IX 11 r. Msza święta dożynkowa
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK