17 IX 11r. Wyjazd Parafialnego Zespołu Synodalnego do Czeskiej Szwajcarii
Wpisany przez Joanna Chrabąszcz   

 

Rankiem 17 września parafialna grupa synodalna udała się na rekreacyjno-integracyjny wyjazd do Czeskiej Szwajcarii. Całość rozpoczęła się Mszą świętą w zaprzyjaźnionej parafii ks. Sławomira Lewandowskiego, pod wezwaniem Matki Boskiej Łaskawej w Zgorzelcu, którą odprawił w intencji zgromadzonych ks. Proboszcz  kanonik Ryszard Trzósło.

Około godz. 11.00 dotarliśmy do miejscowości Mezni Louka, skąd rozpoczęła się nasza całodniowa wędrówka po Parku Narodowym w Czeskiej Szwajcarii. Kraina ta słynie z fantastycznie ukształtowanych formacji skalnych i tajemniczych „miast” z kamienia. Rozciąga się na północ od Decina i na wschód od płynącej do Niemiec Łaby.

Pierwszym etapem, który pokonaliśmy, było zejście do rzeki Kamenice i przepłynięcie ponad kilometrowego odcinka w 26 osobowych łodziach. Następnie nasza grupa udała się na górę Decinsky Sneżnik na wysokość 726 m n.p.m, aby stanąć pod największą w Europie naturalną skalną bramą zwaną Pravcicka brana – Skalny Most. Całość zmagań uwięczyliśmy pysznym posiłkiem.

Wspólne wędrowanie i kontakt z przyrodą pozwolił nam na zacieśnienie więzi we wspólnocie synodalnej oraz relaks i spędzanie wolnego czasu w miłej atmosferze.

Mamy nadzieję, że był to pierwszy ale nie ostatni nasz wyjazd.

Joanna Chrabąszcz – sekretarz Parafialnego Zespołu Synodalnego

Więcej zdjęć...

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2011 r. 17 IX 11r. Wyjazd Parafialnego Zespołu Synodalnego do Czeskiej Szwajcarii
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK