19 XI 11 r. Rejonowe Spotkanie Zespołów Synodalnych w Zgorzelcu
Wpisany przez Joanna Chrabąszcz   

19 listopada 2011 roku członkowie  Parafialnego Zespołu Synodalnego na zaproszenie sekretarza generalnego I Synodu Diecezji Legnickiej ks. dr hab. Bogusława Drożdża uczestniczyli w Rejonowym Spotkaniu Zespołów Synodalnych.

Zjazd zorganizowany był dla rejonu bolesławiecko-zgorzeleckiego w parafii pw. św. Józefa Robotnika w Zgorzelcu, całości przewodniczył biskup pomocniczy diecezji legnickiej ks. bp Marek Mendyk. Celem spotkania było podsumowanie prac synodalnych i przygotowanie do uroczystego zakończenia  I Synodu, któremu będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce.

Spotkanie rozpoczęło się adoracją Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez rejonowego ojca duchownego. Następnie wszyscy zebrani uczestniczyli w Eucharystii, sprawowanej w intencji  I Synodu Diecezji Legnickiej w której Słowo Boże wygłosił Ksiądz Biskup. Po Mszy świętej wszyscy zebrani udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez gospodarzy.

Po przerwie odbyła się konferencja ascetyczna poświęcona modlitwie chrześcijańskiej, prezentacja wybranych Zespołów Synodalnych oraz dyskusja i uroczyste wręczenie świec synodalnych poszczególnym przedstawicielom wszystkich Zespołów Synodalnych. W imieniu naszego Zespołu świecę z rąk biskupa odebrali: p. Danuta Dubiel, p. Piotr Dubiel oraz  ks. proboszcz Ryszard Trzósło.

Na zakończenie ksiądz biskup Marek Mendyk podziękował  gospodarzom,  przybyłym na spotkanie członkom zespołów synodalnych oraz  zaprosił na uroczyste zakończenie I Synodu w dniu 24 marca 2012 roku do legnickiej katedry.

Całość zakończono wspólną modlitwą i błogosławieństwem Księdza Biskupa.Spotkanie okazało się dużym doświadczeniem i wzbudziło refleksję członków naszego Zespołu.

Joanna Chrabąszcz
Sekretarz Parafialnego Zespołu Synodalnego w Lubomierzu

zdjęcia: Jerzy Andrzejczak

Więcej zdjęć...

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2011 r. 19 XI 11 r. Rejonowe Spotkanie Zespołów Synodalnych w Zgorzelcu
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK