5 X 11 r. „Jan Paweł II - Człowiek modlitwy"
Wpisany przez B. Ciereszko, W. Rotkiewicz   

Rodzina Szkół im. bł. Jana Pawła II liczy 1189 szkół w Polsce i ok. 20 szkół poza granicami Polski, w tych szkołach jest aż 300 tys. dzieci i młodzieży.

Jak co roku, do Klasztoru Jasnogórskiego, przybyły tłumy. Organizatorzy podali liczbę ok. 25 tysięcy uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i jednego przedszkola z Wrocławia. Przybyła także delegacja jednej ze szkół z zagranicy – mianowicie z Wilna. Eucharystię koncelebrowało ok. 250 kapłanów.

Biskup Radomski – Henryk Tomasik, zapraszając na pielgrzymkę, pisał: „Szkoły imienia Jana Pawła II w szczególny sposób przyjmują przesłanie swego Patrona i podejmują trudne zadanie realizowania Jego wskazań. Na tej drodze jest nam bardzo potrzebna Najświętsza Maryja Panna. Kontynuując tę piękną tradycję, pielgrzymujemy na Jasną Górę, aby modlić się o potrzebne łaski do realizowania wskazań naszego Patrona.

Dlatego też 5 października uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II wraz z katechetką Wiolettą Rotkiewicz i nauczycielką Bożeną Ciereszko odpowiedzieli na zaproszenie Ks. Biskupa swą obecnością na XI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół Błogosławionego Jana Pawła II w Częstochowie. Opiekunem duchowym naszej grupy był ks. Piotr Wojcieszek.

W tym szczególnym dniu, przed tronem Królowej Polski dziękowaliśmy Panu Bogu za dar beatyfikacji naszego Patrona. Widocznym znakiem naszej wdzięczności, było częściowe sfinansowanie budowy szkoły noszącej imię Jana Pawła II w Togo, w Afryce. Środki finansowe uzyskane zostały ze zbiórki przeprowadzonej w czasie mszy świętej, jak również ze sprzedaży różańców misyjnych - pamiątki pielgrzymki. My również przekazaliśmy datek pieniężny na ten szczytny cel. Ponadto każdy pielgrzym otrzymał w ramach pakietu pielgrzymkowego: znaczek, śpiewnik oraz różaniec.

Grupa pielgrzymów modliła się w intencji całej społeczności szkoły – pracowników, nauczycieli, tych uczniów, którzy przyjechać nie mogli, wszystkich rodziców i bliskich - o wszelkie potrzebne łaski, by świadczyć o Chrystusie w każdym momencie naszego życia – co podkreślał Ks. Biskup w swym kazaniu skierowanym do wszystkich zebranych na Błoniach Częstochowy i Wałach Jasnogórskich.

W homilii ksiądz biskup Tomasik mówił: „Dzisiaj Panu Bogu dziękujemy za ten piękny wzór wiary i miłości Pana Boga, którym jest nasz patron – bł. Ojciec Święty Jan Paweł II. Dzisiaj w tej wspólnocie dziękujemy Panu Bogu za beatyfikację Ojca Świętego, za ten wielki dar dla świata, dla Kościoła, a my Polacy możemy być szczególnie dumni, cieszyć się z tego faktu, że to z naszej ziemi wyszedł ten wspaniały papież”.

Ksiądz biskup zadał uczniom szkół im. Jana Pawła II także ważne zadanie do wykonania. „Każdy z nas przyprowadzi kolegę czy koleżankę do Pana Jezusa, kolegę czy koleżankę, który nie chodzi w niedzielę do Kościoła, nie modli się, trudne zadanie? Jest to naprawdę trudne zadanie – przyznał bp Tomasik – Pomyślmy o tym, kogo my przyprowadzimy do Pana Jezusa”.

Bezpośrednio po Mszy Św. odczytany został akt zawierzenia Matce Bożej – Królowej Polski oraz telegram od wszystkich pielgrzymów do Ojca Świętego – Benedykta XVI.

Bożena Ciereszko, Wioletta Rotkiewicz

Więcej zdjęć...

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2011 r. 5 X 11 r. „Jan Paweł II - Człowiek modlitwy"
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK