3 V 12 r. Uroczystość Maryi Królowej Polski

O godzinie 11 uroczystą procesją rozpoczęła się Msza święta, której przewodniczył Ksiądz Kanonik Ryszard Trzósło.  Uroczysty charakter Mszy w intencji ojczyzny i członków Ochotniczych Straż Pożarnych z naszej gminy nadały poczty sztandarowe: Ochotniczej Straży Pożarnej, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, Gimnazjum im. Hieronima Wietora, Liceum Ogólnokształcącego im. Aleksandra Kamińskiego oraz przedstawiciele władz gminy i podległych im placówek.

Podczas kazania Ks. Kanonik wskazał na Maryję jaką tą, która zawsze w sposób szczególny otaczała opieką naród polski. Wskazał także na ważne momenty w życiu naszej Ojczyzny, kiedy odwoływaliśmy się do matczynej miłości Matki Bożej ukrytej w wizerunku Czarnej Madonny.

Po Mszy udaliśmy się pod pomnik ofiar walk o Ojczyznę, gdzie delegacje złożyły kwiaty. Przewodniczący Rady Miasta i Gminy p. Romuald Achramowicz podziękował wszystkim za kultywowanie historii w naszym środowisku i udział w uroczystości. Na zakończenie odśpiewaliśmy radosną pieśń "Witaj majowa jutrzenko" dla uczczenia kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Więcej zdjęć...

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2012 r. 3 V 12 r. Uroczystość Maryi Królowej Polski
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK