15 V 2008 r. ''Mój czas składam w Twoje ręce...''
Wpisany przez Administrator   


  W modlitewnym skupieniu uczestniczyliśmy w pogrzebie ś.p. diakona Bolesława Kresak, ojca ks. dr Wofganga, proboszcza z Wittichenau. Mszy św. w kościele św. Krzyża w Gorlitz przewodniczył Biskup Diecezji, a kazanie wygłosił Proboszcz tamtejszej Parafii, w której przez ponad trzydzieści lat fukcję stałego diakona pełnił ś.p. Bolesław Kresak. Nasi księża: Ksiądz Proboszcz i Ksiądz Wikariusz koncelebrowali z Księdzem Biskupem Mszę świętą pogrzebową, w której uczestniczyła także delegacja naszej Parafii w osobach p. Anny Jurasińskiej i dyrektora Gimnazjum Marka Chrabąszcza.
  Przedstawiciele Parafii wpisali się do księgi kondolencyjnej i złożyli wieniec w imieniu Parafian i Duszpasterzy.
  Nasza obecność na uroczystości pogrzebowej była wyrazem tworzenia bliskich więzi, współpracy i partnerstwa między Parafiami Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Wittichenau i Lubomierzu oraz naszymi miastami i gminami.

  

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2008 r. 15 V 2008 r. ''Mój czas składam w Twoje ręce...''
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK