26-27 V 12 r. Święcenia prezbiteratu i Msza św. Prymicyjna księdza Łukasza Dubiela
Wpisany przez Bożena Ciereszko   

Sobota 26 maja 2012 roku to dzień szczególny, kiedy pamiętaliśmy o naszych Mamach a szczególnie o naszej Matce – Najświętszej Maryi Pannie Królowej Apostołów. Tego dnia w katedrze legnickiej Biskup Legnicki Stefan Cichy udzielił święceń prezbiteratu 7 diakonom. W uroczystości święceń wziął udział biskup pomocniczy Marek Mendyk, prezbiterzy oraz rodziny i zaproszeni goście neoprezbiterów.

W homilii bp Cichy mówił o powołaniu kapłana do świętości: „Kapłani, aby służyć Kościołowi i światu, powinni być świętymi. Zadania, które będziecie wykonywać nie są łatwe i można je wykonać tylko dzięki Bożej pomocy”. Odpowiadając na pytanie „co czynić, aby być świętym?”, mówił: „potrzebne są: codzienna medytacja, systematyczna Liturgia Godzin, Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź, różaniec, rekolekcje kapłańskie”. Na zakończenie bp legnicki wezwał wszystkich księży zgromadzonych w katedrze do przestrzegania tych zasad i prosił, by nie zabrakło świętych kapłanów.

Jednym z nowo wyświęconych Księży jest nasz parafianin Łukasz Dubiel. Jest to wielkie przeżycie dla nas, na które czekaliśmy 13 lat, bo tyle czasu upłynęło od ostatniej Prymicji w naszej parafii.

Następnego dnia, nowo wyświęcony Kapłan odprawił Mszę Świętą Prymicyjną. Ksiądz Łukasz otrzymał życzenia od przedstawicieli dzieci, młodzieży, liturgicznej służby ołtarza, samorządu lokalnego oraz od wspólnot działających przy parafii. Na zakończenie Ksiądz Łukasz pobłogosławił wszystkich zebranych i ofiarował im pamiątkowe obrazki. Następnie zaproszeni goście udali się na przyjęcie prymicyjne.

A oto treść życzeń, które zostały przedstawione naszemu Drogiemu Księdzu Łukaszowi:

W tym szczególnym Dniu,
w którym dziękujemy Bogu za dar Twego kapłaństwa, pragniemy Ci złożyć, 
Drogi Księże Prymicjancie, najserdeczniejsze życzenia.
To Ty powiedziałeś:
„Tak Panie, Ty wiesz, że Cię kocham”.
Niech ta Boża miłość wciąż napełnia Cię mocą i siłą na trudnej drodze kapłaństwa.
Niech radość gości w Twym sercu, a uśmiech na ustach.
Nigdy nie trać młodzieńczego zapału do wytrwałego głoszenia
Dobrej Nowiny, aż po krańce świata.
Niech napotykani w Twym życiu ludzie wspierają Cię 
i pomagają w realizowaniu Twego powołania.
Niech Jezus, Najwyższy Kapłan, nieustannie Cię umacnia, 
a Maryja obdarza swą matczyną opieką.
Do życzeń płynących z głębi naszych serc, dołączamy modlitwę.

Bożena Ciereszko
zdjęcia: Krzysztof Siedlecki

Więcej zdjęć...

 

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2012 r. 26-27 V 12 r. Święcenia prezbiteratu i Msza św. Prymicyjna księdza Łukasza Dubiela
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK