11 VI 12 r. Bierzmowanie młodzieży z naszej parafii.

Tego dnia naszą parafię odwiedził Ksiądz Infułat dr hab. Władysław Bochnak, aby 39 kandydatom udzielić sakramentu bierzmowania. Młodzież przygotowywała się przez trzy lata poprzez katechezy formacyjne, nabożeństwa a przede wszystkim uczestnictwo we Mszy świętej pod opieką wikariusza ks. Piotra Wojcieszka i katechetkę Izabelę Piątek. W progu świątyni powitania dostojnego gościa dokonał Ksiądz Proboszcz. Przedstawiciele rodziców Joanna Sikora, Krzysztof Sarota i młodzieży Karolina Mrozik, Filip Kozak powitali Księdza Infułata i poprosili o udzielenie sakramentu. Jako dobry Pasterz, który rozumie tych, do których został posłany, Ksiądz Infułat odpowiedział na prośby zainteresowanych. Zwrócił uwagę na trudności w prawidłowym postrzeganiu prawa Bożego w życiu codziennym zarówno przez dorosłych jak i młodych. Udzielając sakramentu bierzmowania przypomniał o odpowiedzialności za sakrament i o darach jakimi obdarza Duch Święty tych, którzy się na Niego otworzą.

Mszę świętą w intencji bierzmowanych wraz z Księdzem Infułatem odprawili dziekan dekanatu Lwówek Śląski ks. Krzysztof Kiełbowicz i ks. kanonik Ryszard Trzósło. Do podziękowań za udzielenie sakramentu i wizytę w parafii przystąpili najpierw rodzice: pani Irena Siedlecka i pan Leszek Rak, następnie młodzież: Małgorzata Budzicz i Bartłomiej Burchart. Uroczystość ważna dla parafii szczególne znaczenie ma dla młodego człowieka, który umocniony darami Ducha Świętego rozpoczyna nową drogę swojego życia z Bogiem w Kościele.

Izabela Piątek
zdjęcia: Jacek Szramowiat

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2012 r. 11 VI 12 r. Bierzmowanie młodzieży z naszej parafii.
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK