3 V 13 r. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

"Panno święta, co Jasnej bronisz Częstochowy i w Ostrej świecisz Bramie!" O godzinie 11 zebraliśmy się w naszej przepięknej świątyni, aby modlić się za naszą Ojczyznę za wstawiennictwem Maryi Królowej Polski. Zebrali się przedstawiciele władz samorządowych z Panem Burmistrzem Wiesławem Ziółkowskim na czele, dyrektorzy placówek oświatowych i budżetowych oraz mieszkańcy gminy. Przybyły także poczty sztandarowe: Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, Gimnazjum im. Hieronima Wietora, Liceum Ogólnokształcącego im. Aleksandra Kamińskiego, Polskiego Stronnictwa Ludowego, strażacy z Lubomierza, Milęcić, Olesznej a także gościnnie zastęp Skautów Europy z Rząsin.

Mszy przewodniczył Ks. Kanonik Ryszard Trzósło, który wygłosił bardzo poruszające kazanie nawiązujące do obchodzonego przez nas tego dnia święta kościelnego i państwowego - Uchwalenie Konstytucji Trzeciego Maja. W homilii Ksiądz Ryszard przypomniał nam objawienie z 1608 roku. Za czasów Króla Zygmunta III Wazy żył w Neapolu sławny ze swej świętości jezuita o. Juliusz Mancinelli odznaczający się szczególną gorliwością w oddawaniu czci Niepokalanej i świętym polskim a w szczególności Stanisławowi Kostce. Ojcu Juliuszowi ukazała się Maryja z Dzieciątkiem Jezus i św. Stanisławem. Zapytał jak ma się zwracać do Niej, w odpowiedzi Maryja rzekła "Dlaczego nie nazywasz mnie KRÓLOWĄ POLSKI? Ja to królestwo bardzo umiłowałam i wielkie rzeczy dla niego zamierzam, ponieważ osobliwą miłością płoną do mnie jego synowie". Ojciec Juliusz postanowił udać się do Polski, mimo swojego sędziwego wieku, aby tam oddać cześć Matce Bożej i wtedy, 8 maja 1610 roku w Krakowie po raz kolejny ukazała mu się Maryja mówiąc: "Ja jestem Królową Polski. Jestem MATKĄ TEGO NARODU, który jest mi bardzo drogi więc wstawiaj się do Mnie za nim i o pomyślność tej ziemi błagaj Mnie nieustannie, a ja będę ci zawsze, tak jak teraz miłosierną".

Z kart historii wiemy, że Maryja wielokrotnie uratowała nasz naród od nieszczęść ale wówczas Polacy bardziej zatopieni byli w modlitwie i ufności Matce Bożej i Panu Bogu. Dziś cieszymy się z osiągnięć naszych przodków, ich wielkość podkreślamy przy okazji każdej rocznicy ale jakże daleko nam do dziecięcej miłości wobec tej, która obrała nasz naród za swoje królestwo, zdecydowała się zostać naszą Matką. W tym miesiącu mamy okazje poprzez nabożeństwa majowe rozmawiać z Nią jak z najukochańszą Matką kultywując to, co rozpoczęte zostało wiele wieków temu. Przekażmy to dzieciom i młodzieży w domowym zaciszu, by nasz naród zawsze mógł dumnie powiedzieć, że MARYJA JEST NASZĄ MATKĄ I KRÓLOWĄ

 

Więcej zdjęć...

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2013 r. 3 V 13 r. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK