31 VIII 13 r. Krzeszów

Ten dzień zapisze się na stałe w historii naszej parafii. Sanktuarium Maryjne w Krzeszowie zyskało kapitułę, której członkiem honorowym został nasz ksiądz proboszcz Ryszard Trzósło. Kolegium nowej kapituły stanowi grupa 24 prezbiterów. Kanonicy gremialni to 12 prezbiterów pod przewodnictwem prepozyta ks. prałata Józefa Lisowskiego, kanclerza kurii biskupiej. Jego zastępcą został, decyzją ks Biskupa Stefana Cichego, kustosz sanktuarium krzeszowskiego ks. prał. Marian Kopko. Grono kapituły wzbogacili kapłani z Niemiec i Czech. Podstawowym obowiązkiem duchownych należących do kapituły jest odprawianie Mszy św. w bazylice pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Do ciekawostek należy strój kanonika honorowego składającego się z czarnej sutanny z fioletowymi obszywkami i guzikami, białej komży oraz manoletu (pelerynki) koloru fioletowego. Ponadto kanonicy używać będą dysynktorium - medalionu - który został specjalnie zaprojektowany przez ks. Stanisława Szupieńkę. W nim wpisane zostało imię Maryi ze wzoru z krzeszowskiej bazyliki. Każdy z kanoników będzie odtąd nosił także specjalny pierścień widoczny na jednym ze zdjęć. Kapituła krzeszowska jest drugą po kapitule legnickiej w naszej diecezji.

Jako parafianie jesteśmy szczególnie dumni z wyróżnienia jakiego dostąpił nasz ksiądz Proboszcz a jednocześnie czujemy ogrom odpowiedzialności duchowej za dawanie świadectwa służby Panu Bogu i wierności Matki Jezusa Maryi. Cieszymy się z tego razem z naszym księdzem Proboszczem i obiecujemy wsparcie modlitewne w pracy duszpasterskiej na rzecz naszej parafii i diecezji.

Więcej zdjęć...

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2013 r. 31 VIII 13 r. Krzeszów
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK