26 X 13 r. Młodzież na Małych Spotkaniach Młodych w Legnicy
Wpisany przez Brygida Gucwa   

20 – osobowa grupa młodzieży z naszej parafii,  wzięła udział w Małym Spotkaniu  Młodych, które odbyło się 26 X b.r. w kościele św. Jacka w Legnicy. Wyjazd zorganizował ks. Piotr Olszówka, któremu w opiece nad młodzieżą pomagała pani Katarzyna Mielniczyn. Ks. proboszcz Ryszard Trzósło przywitał oczekującą na wyjazd młodzież oraz modlił się z grupą o szczęśliwą drogę i owoce tego spotkania w ich sercach. Mają one na celu pogłębienie wiary i umacnianie jej we wspólnocie rówieśników poprzez uzupełnienie formacji w parafii o stałą, systematyczną, całoroczną drogę zaproponowaną przez organizatorów Małych Spotkań Młodych.

Czuwanie w Legnicy rozpoczęło się Mszą św., której przewodniczył ks. Przemysław Superson z Bolesławca wraz z ks. Piotrem i kapłanami ze Zgorzelca, Bolesławca, Gryfowa Śląskiego oraz Legnickiego Pola. Gościem specjalnym spotkania był ks. Jakub Bartczak z Wrocławia, którego pasją – oprócz kapłaństwa – jest hip-hop, piłka nożna oraz snowboard a jego teledysk „Pismo Święte” zachęcający do czytania Słowa Bożego, ma setki tysięcy odsłon w Internecie.  Ks. Kuba od wielu lat pisze teksty i uważa, że „składanie słów i pisanie tekstów bardzo pomaga, wyrabia poszanowanie piękna języka” a „Bóg, to temat – rzeka, którego nie da się wyczerpać”. Powołując się na św. Pawła, który ewangelizował i ciągle miał „coś swojego” (szył namioty), ks. Jakub swoje pasje również wykorzystuje w ewangelizacji. „Bóg chce, żebyśmy rozwijali talenty i wcale nie każe ich zwijać. Każdy może ukierunkować swój talent w dobra stronę”.

Małe Spotkanie Młodych w Legnicy był czasem modlitwy, refleksji i integracji  grupy z przedstawicielami młodzieży z innych parafii; kilka dziewcząt z Lubomierza zaangażowało się w muzyczną oprawę liturgii, prowadzoną przez scholę. Natomiast podczas agapy młodzież dała się wciągnąć w rap ks. Kuby, zakupiła płyty z jego utworami i  autografem oraz zrobiła pamiątkowe zdjęcie.

Wyjazd był bardzo udany i radosny; młodzi z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie, które jest zaplanowane na 7 XII w Jeleniej Górze.

Tekst: Brygida Gucwa
Foto: Sara Ptaszek


 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2013 r. 26 X 13 r. Młodzież na Małych Spotkaniach Młodych w Legnicy
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK