31 XII 13 r. Aby tradycji stało się zadość… ;-)
Wpisany przez Brygida Gucwa   

We wspomnienie św. Sylwestra – papieża, o godz. 17:00 w kościele parafialnym – pod przewodnictwem Proboszcza ks. Kan. Ryszarda Trzósło – została odprawiona Msza św. na zakończenie roku kalendarzowego połączona z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym za miniony rok. Wśród uczestników liturgii była także grupa młodzieży (nie tylko z parafii, ale także z najbliższych miejscowości: Wojciechów, Pławna, Golejów, Radoniów, Oleszna Podgórska, Milęcice i Popielówek, a także z Bolkowa) dla której ks. Piotr Olszówka zorganizował zabawę sylwestrową. Impreza ta została zaakceptowana przez Ks. Proboszcza Ryszarda Trzósło, który błogosławi i wspiera działania na rzecz młodzieży podejmowane przez swojego współpracownika ks. Piotra i w miarę możliwości jest również z młodzieżą.

Dzięki uprzejmości p. Marka Kozaka – dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II oraz p. Mirosława Laskowskiego – dyrektora Ośrodka Kultury i Sportu w Lubomierzu odbyła się ona w Klubie „Postulat”. Była to impreza zamknięta dla ściśle określonego grona ok. 50 osób; aby nikt postronny nie mógł zakłócić zabawy, w celu zapewnienia młodzieży maksymalnego poczucia bezpieczeństwa i żeby uniknąć ewentualnie możliwych przykrych incydentów, ks. Piotr Olszówka zgłosił ją do Straży Miejskiej – by czuwali z zewnątrz. Ponadto w  opiekę nad młodzieżą bawiącą się w klubie zaangażowali się rodzice: Pani Olga Błażejowska i Państwo Grażyna i Bogdan Achramowicz, Sylwia i Jakub Ogonek oraz Agata i Przemysław Nuckowscy.

Aby tradycji w noc sylwestrową stało się zadość, ks. Piotr wraz z prezesem „Grupy Młodzieżowej” Olą Barsul oraz Natalią Burchart i Mateuszem Martyniakiem dokonał zakupu (ze składek młodzieży) akcesoriów potrzebnych do miłego i godnego przeżycia Sylwestra tzn. serpentyn, balonów i bezalkoholowego szampana Piccolo… Ponadto młodzież we własnym zakresie przygotowała przekąski  – w tym podawane w trakcie zabawy zimne lody z owocami; natomiast Mateusz Martyniak z „Grupy Młodzieżowej” – przy pomocy swoich Rodziców – przygotował dla wszystkich uczestników zabawy ciepły posiłek – pyszną tortille. W poczuciu bezpieczeństwa i zatroszczeniu się o ducha i ciało J – młodzież spędziła kilka godzin w noc sylwestrową w miłej atmosferze, na radosnej, kulturalnej zabawie bezalkoholowej, która zakończyła się o godzinie 1:30 Anno Domini 2014.

Tekst: Brygida Gucwa; Foto: Padre

Więcej zdjęć...

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2013 r. 31 XII 13 r. Aby tradycji stało się zadość… ;-)
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK