19 I 14 r. Jasełka w Gryfowie Śląskim
Wpisany przez Brygida Gucwa   

Z inicjatywy ks. kan. Ryszarda Trzósło – Proboszcza lubomierskiej parafii oraz przy zaangażowaniu i wsparciu mieszkańca tej parafii – p. Jerzego Andrzejczaka – grupa młodzieżowa wraz z ks. Piotrem Olszówką została zaproszona do wystawienia „lubomierskich” jasełek w Gryfowie Śląskim. Odbyły się one w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury i były poprzedzone „kampanią reklamową”. Dziekan Dekanatu Gryfów Śl. ks. kan. Krzysztof Kurzeja – Proboszcz parafii p.w. św. Jadwigi Śląskiej – przez dwie kolejne niedziele – w ramach ogłoszeń parafialnych – zapraszał do wzięcia udziału w tym przedstawieniu; ponadto p. dyrektor gryfowskiego MGOK – Anna Domino – przygotowała plakaty zapraszające na jasełka, które zostały rozwieszone w różnych miejscach miasta.

W niedzielne popołudnie – 19 stycznia b.r. – salę widowiskową wypełnili parafianie z Gryfowa –  z burmistrzem miasta i gminy p. Olgierdem Poniźnikiem na czele. Obecni byli również: Sekretarz Miasta i Gminy Gryfów Śl. p. Jerzy Andrzejczak; radny p. Jerzy Guzy oraz p. Joanna Paśko – Sikora Dyrektor Zespołu Szkół w Lubomierzu.

Podobnie jak w Lubomierzu, jasełka zostały przyjęte z entuzjazmem. Oprócz wielu kwestii do przemyślenia, dostarczyły one widzom znaczną dawkę wyśmienitej zabawy i zdrowego, kulturalnego humoru. Swoje uznanie dla ks. Piotra Olszówki i „jego młodych aktorów” oraz dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie jasełek widzowie wyrazili gromkimi brawami oraz dobrowolnymi datkami na wsparcie wyjazdu lubomierskiej młodzieży na zimowisko w Zakopanem.

Powodzenie jasełek zależało nie tylko od zaangażowania ks. Piotra Olszówki i „jego” młodzieży (nazwanej od inicjałów opiekuna grupy i młodzieżowego slangu: „PO – Ziomki”), którzy perfekcyjnie – „z klasą” – odgrywali swoje role, ale w znacznym stopniu od osób zaangażowanych w dalsze i bliższe przygotowanie przedstawienia. Pani Olga Błażejowska – przy współpracy z p. Andrzejem Cymonem – pełniła rolę reżysera sztuki, przygotowała „aktorów”, scenografię, charakteryzację i czuwała nad całością przedsięwzięcia. Natomiast p. Iwona Adamowicz przygotowała efekty dźwiękowe i multimedialne przedstawienia, p. Adam Domino – zajął się nagłośnieniem a p. Stanisław Siedlecki – dokumentacją fotograficzną. Ponadto nieocenioną pomoc w wystawieniu jasełek w Gryfowie zaoferował też dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu – p. Marek Kozak, który wypożyczył mikrofony bezprzewodowe  oraz grający jasełkowego Żyda Łukasz „Boguś” Moszczyński.

Ks. Piotr Olszówka wraz z młodzieżą dziękuje „swojemu” ks. Proboszczowi Ryszardowi Trzósło, ks. Dziekanowi Krzysztofowi Kurzei oraz Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i umożliwienie gościnnego przedstawienia jasełek. Wyrazy wdzięczności skierowane są też do Wszystkich ludzi, którzy z otwartego serca złożyli dar na rzecz zimowiska. Serdeczne Bóg zapłać!

Tekst: Brygida Gucwa
Foto: Stanisław Siedlecki

Więcej zdjęć...

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2014 r. 19 I 14 r. Jasełka w Gryfowie Śląskim
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK