8 II 14 r. Integracyjny karnawałowy bal przebierańców
Wpisany przez Brygida Gucwa   

W sobotę 8 lutego b.r. w lubomierskim Klubie „Postulat” odbyła się kolejna zabawa dla młodzieży z przyparafialnej grupy „PO – Ziomki”, którą zorganizował ks. Piotr Olszówka. Tym razem był to integracyjny karnawałowy bal przebierańców. Oprócz dobrej, kulturalnej i wesołej zabawy impreza miała również na celu zintegrowanie szerszego grona młodzieży, stąd w zabawie mogli uczestniczyć Przyjaciele „PO – Ziomków” i Ich Sympatycy. Była to jedna z wielu propozycji zagospodarowania swojego czasu, którą – dzięki aprobacie i życzliwości Proboszcza ks. kan. Ryszarda Trzósło – daje odpowiedzialny za duszpasterstwo młodzieży w parafii ks. Piotr. Chodzi o to, aby każdy mógł odnaleźć swoją cząstkę, swoje miejsce w tym, co mu się w parafii proponuje – od katechizacji i formacji duchowej w grupie rówieśniczej począwszy, poprzez modlitwę i inne praktyki religijne, które mogą pomóc w przeżywaniu swojej młodości na gruncie wiary w codzienności szkoły i wypoczynku – co prowadzi do tworzenia zdrowych więzi ze sobą i z Kościołem.

Aby „ułatwić” młodzieży – zwłaszcza tej niezdecydowanej – wejście i integrację z grupą już ze sobą zżytą, ks. Piotr zaproponował (wręcz postawił warunek ;-)), że ma to być bal przebierańców (niekoniecznie w postaci z bajek); wszak kostiumy pomagają nieco „ukryć” swoją tożsamość, co pozwala na „trochę szaleństwa”.  W ramach przygotowania do balu młodzież mogła wykazać się kreatywnością, pomysłowością i oryginalnością – niekiedy angażując „Kogoś” (np. mamę,  rodzeństwo, babcię, koleżankę itd.) do pomocy w przygotowaniu wymyślonego przez siebie stroju. Efekty podjętych działań były imponujące; ks. Piotr przywdział strój arabskiego szejka, a na balu przez niego zorganizowanym pojawiły się także: księżniczki i wampiry, pszczółki, lekarze, kucharze, kotki, kowboje i inne wymyślne stroje ;-)

Dobra zabawa to też dobra muzyka; dzięki uprzejmości oraz zaangażowaniu dyrektora Ośrodka Kultury i Sportu w Lubomierzu (i zarazem sponsora) – p. Mirosława Laskowskiego,  dbał o nią DJ Dave van Deep – Dawid Liszka. Tradycyjnie nie zabrakło także przekąsek i napojów, o które zadbali uczestnicy zabawy. Młodzież przygotowała też  niespodziankę dla swojego kolegi z grupy – Mikołaja Hartela, który w tym dniu obchodził 16. rocznicę urodzin; był to wspaniały tort urodzinowy, który wieczorem uroczyście „wjechał” na salę. I choć był on przeznaczony dla Solenizanta, to był on również „symbolicznym prezentem” dla wszystkich ze wspólnoty „PO – Ziomki”, którzy od początku istnienia grupy (tj. od września ub.r.) obchodzili swoje urodziny. W miłej, radosnej atmosferze i w odpowiednio do okazji udekorowanej sali, wyśmienita zabawa trwała do 23:00.

Nad bezpieczeństwem bawiącej się dużej, prawie 50 – osobowej grupy młodzieży – oprócz ks. Piotra Olszówki – czuwały Panie: Grażyna Achramowicz, Olga Błażejowska, Sylwia Ogonek i Agata Nuckowska. Natomiast dokumentacją fotograficzną zajął się p. Stanisław Siedlecki. Wszystkim zaangażowanym w to kolejne na parafii przedsięwzięcie dla młodzieży Ks. Piotr Olszówka serdecznie dziękuje.

Tekst: Brygida Gucwa
Foto: Stanisław Siedlecki


Więcej zdjęć...

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2014 r. 8 II 14 r. Integracyjny karnawałowy bal przebierańców
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK