21 V 2008 r. IV Święto Eucharystii pod hasłem ''Eucharystia źródłem nadziei''
Wpisany przez Administrator   


  Nie należy do rzadkości, gdy cała społeczność Szkoły Podstawowej w Lubomierzu uczestniczy w ofierze eucharystycznej, aby modlić się, na przykład o zdrowie jednego z uczniów. We Mszy świętej szukamy urzeczywistnienia ewangelicznej nadziei, Bożej pomocy w trudnościach, radujemy się naszymi świętami i rocznicami. 
  Pomysł szkolnych obchodów Święta Eucharystii wypłynął zatem z głębi serca, pragnienia przekazania tej czci dzieciom i dorosłym. Możemy stwierdzić, że dla nas "Eucharystia jest źródłem nadziei" i pod tym hasłem rozważaliśmy IV Święto Eucharystii w naszej szkole 21.05.2008r., w przeddzień Bożego Ciała. Mottem tegorocznego święta były słowa Pana Jezusa napełniające nadzieją "Ja Jestem z wami po wszystkie dni, aż do skończenia świata". Cieszymy się, że Dzień Eucharystii odbył się, pomimo przeszkód i trudności. Stało się to dzięki zaangażowaniu dyrektora szkoły pana Marka Kozaka oraz dzięki przychylności proboszcza parafii ks. Ryszarda Trzósło. Za jego przebieg według ustalonego programu odpowiedzialny był ks. wikariusz Piotr Wojcieszek wraz z zespołem wspomagającym.
  Obchody uroczystości rozpoczęły się o godz. 8.00 projekcją filmu "Manna z nieba". Następnie przeszliśmy do kościoła na adorację eucharystyczną w klimacie Maryjnego nabożeństwa majowego. Po przerwie wszyscy udali się na spowiedź św. i przygotowywali się do Eucharystii. We Mszy św. uczestniczyli zaproszeni księża: proboszcz z Chmielenia ks. Szymon Bajak, proboszcz z Wojciechowa ks. Jan Misiurek, wikariusz z parafii św. Judy Tadeusza w Legnicy ks. Tomasz Filipek i ks. proboszcz naszej parafii Ryszard Trzósło oraz ks. wikariusz Piotr Wojcieszek. Głównym celebransem Eucharystii był ks. Ryszard Trzósło, natomiast homilię wygłosił ks. Tomasz Filipek, który m. in. powiedział, że obecność Jezusa blisko nas rozpoznamy, jeśli będziemy mieli czyste serca, a do drugiego człowieka wychodzili z sercem i chlebem, który symbolizuje dobroć. Każde dziecko po Mszy św. wzięło do korporału wykonanego z serwetki kawałek chleba, by zanieść go swoim bliskim. Po Eucharystii tradycyjnie odbył się koncert ewangelizacyjny wykonany przez zespół duchownych, dyrektorów, nauczycieli i uczniów. Wyśpiewaliśmy dzieciom piosenki, m. in. o tym, że dla Boga nie ma nic niemożliwego. Świętowanie Dnia Eucharystii zakończyło się wręczeniem nagród dla dzieci, które sumiennie zebrały kartki uczestnictwa we mszach świętych. Wylosowano również nagrody za prawidłowo rozwiązane krzyżówki. Uroczysty dzień zakończył się agapą- wspólnym posiłkiem. Pyszną zupę pomidorową, za którą serdecznie dziękujemy, ugotowały nam panie kucharki z internatu ZSOiZ pod kierownictwem p. Anny Onsowicz.
  Dziękujemy wszystkim księżom za ufundowanie nagród. Nasze podziękowania składamy również tym rodzicom, którzy upiekli ciasta na agapę i paniom z Rady Rodziców zajmujących się organizacją posiłku.
  Mamy nadzieję, że to piękne eucharystyczne święto przeżywane w przeddzień Bożego Ciała będzie zawsze kontynuowane.

 

  

Więcej zdjęć na stronie Szkoły Podstawowej... 

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2008 r. 21 V 2008 r. IV Święto Eucharystii pod hasłem ''Eucharystia źródłem nadziei''
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK