8 III 14 r. W piłce nożnej halowej – najlepsi w rejonie!
Wpisany przez Brygida Gucwa   

8 marca b.r. w Lubaniu odbyły się eliminacje Turnieju Piłki Nożnej Halowej Służby Liturgicznej Diecezji Legnickiej rejonu bolesławiecko – zgorzeleckiego. Wzięła w nich udział reprezentacja ministrantów z Lubomierza oraz drużyny z Bogatyni, Bolesławca, Lubania, Olszyny, Sulikowa, Zawidowa i Zgorzelca, które przybyły wraz ze swoimi duszpasterzami i trenerami. Reprezentacja ministrantów z Lubomierza – wraz ze swoimi kibicami z przyparafialnej grupy „PO – Ziomki” – udała się do Lubania pod opieką ks. Piotra Olszówki i p. Łukasza Laszczyńskiego – trenera chłopców. Transport na zawody odbył się – dzięki życzliwości proboszcza ks. kan. Ryszarda Trzósło – parafialnym busem „Słoneczko” oraz busem „Mleczko” p. Łukasza.

Turniej rozpoczął się w kościele p.w. Świętej Trójcy; w imieniu miejscowego proboszcza – ks. Janusza Lombarskiego – wszystkich przybyłych przywitał ks. Artur Węgiel. Potem miała miejsce Msza św. którą pod przewodnictwem ks. Piotr Olszówki sprawowali także: ks. Janusz Diament, ks. Kamil Szymczak, ks. Daniel Prentki. Natomiast ks. Marcin Konieczny i ks. Piotr Kruczyk w konfesjonale pełnili posługę sakramentu pokuty. Słowo Boże podczas Eucharystii wygłosił ks. Bartosz Och, który – nawiązując do Ewangelii dnia –  powiedział, że Jezus Chrystus przyszedł do każdego, a nie tylko do wybranych, a czas Wielkiego Postu jest szczególną okazją, by kształtować swój charakter i otwierać się na innych. Mecze piłki nożnej zazwyczaj są bardzo emocjonujące nie tylko dla zawodników ale i dla kibiców a na boiskach i stadionach nierzadko dochodzi do niekulturalnego zachowania i chuligańskich ekscesów. Tak nie może być podczas odbywających się w różnych rejonach naszej diecezji turniejów służby liturgicznej; służą one integracji środowiska a dbałość o słowa i gesty są równie ważne jak rywalizacja. Udzielając Bożego błogosławieństwa na zakończenie Mszy św. ks. Piotr Olszówka życzył, aby wygrali najlepsi.

Po Eucharystii zawodnicy wraz z opiekunami i kibicami udali się do hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu, gdzie odbyły się rozgrywki w grupach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i licea. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał ks. Artur Węgiel wspierany przez ks. Pawła Styczyńskiego. Rywalizacja pomiędzy drużynami była fair play i zacięta zarazem, wspierana przez kibiców. Młodzież z lubomierskich „PO – Ziomków” gorąco wspierała reprezentację licealistów swojej parafii a przygotowany transparent od początku oznajmiał, kto liczy na zwycięstwo, bo…jest najlepiej przygotowany do turnieju; wszak p. Łukasz Laszczyński z sercem podczas treningów „wyciskał siódme poty” ze swojej drużyny oraz udzielał mądrych i sprawdzonych wskazówek taktycznych.

Po zwycięskich eliminacyjnych meczach z Lubaniem (3:2) i ze Zgorzelcem (4:1) oraz finałowym remisem (1:1) z Sulikowem, o końcowym wyniku zdecydowały rzuty karne – 3:1 dla Lubomierza. Tym samym reprezentacja Lubomierza w składzie: Marek Budzicz, Michał Hajdul, Mateusz Jedras, Mateusz Karaczun, Mateusz Martyniak, Grzegorz Siedlecki, Maciej Skaziak, Michał Szramowiat, Karol Telega zdobyła I miejsce w grupie. Królem Strzelców turnieju został Michał Szramowiat, który zdobył 6 cennych bramek. Natomiast Marek Budzicz „dołożył” dwa piękne trafienia.

Na zakończenie turnieju diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej – ks. Przemysław Durkalec wręczył zwycięzcom puchary i dyplomy. Stawką eliminacji był awans do kolejnego etapu rozgrywek, którym będzie finał diecezjalny w Legnickim Polu – zaplanowany na 22 marca. Natomiast najlepsza drużyna w diecezji weźmie udział w Mistrzostwach Polski, które mają się odbyć w maju w Lublinie.

Na sobotni wieczór 22 marca – po diecezjalnym finale i bez względu na ostateczny wynik – reprezentacja Lubomierza juz została zaproszona na świętowanie zwycięstwa.

Tekst: Brygida Gucwa
Foto: Tomasz Salecki, Sara Ptaszek, Wiktoria Sekreta

Więcej zdjęć...

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2014 r. 8 III 14 r. W piłce nożnej halowej – najlepsi w rejonie!
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK