14 III 14 r. Droga Krzyżowa w Lubomierskim Lesie
Wpisany przez Bożena Ciereszko   

„Kto dużo się modli, ten się zbawia, kto mało się modli, ten jest narażony na niebezpieczeństwo.
Kto się nie modli, jest już w niebezpieczeństwie, kto się wcale nie modli, ten się potępia.
Jezus zaprasza nas, byśmy szli na Kalwarię z Nim. Nie odmawiajmy Mu tego.
Wstępowanie na bolesną górę razem z Jezusem przemieni się w słodycz.”

Święty Ojciec Pio

W tym roku śladami Drogi Krzyżowej Jezusa Chrystusa podążaliśmy wraz ze Świętym Ojcem Pio, wzorem człowieka, a jednocześnie Świętym Bożym. Święty z Pietrelciny dostąpił zaszczytu noszenia na swoim ciele ran Chrystusowych, a w czasie odprawiania Mszy odczuwał to wszystko, czego doznał Jezus w czasie swojej męki i konania. Jest on więc dla nas niedoścignionym wzorem przeżywania Drogi Krzyżowej Syna Bożego.

W piękny, słoneczny dzień 14 marca 2014 r. w lubomierskim lesie przeżywaliśmy parafialną Drogę Krzyżową, którą przygotowała i poprowadziła Wspólnota Modlitewna Świętego Ojca Pio. Modliliśmy się w następujących intencjach: za Ojca Świętego Franciszka, o pokój na Ukrainie, za chorych i cierpiących, za nasze rodziny oraz o Błogosławieństwo Boże podczas wizytacji ks. Biskupa Stefana Cichego w naszej Parafii.

Droga Krzyżowa Jezusa, pozwoliła nam na nowo przeżyć ciężkie doświadczenie Jego męki. Pozwoliła nam także wejść w nasze życie, w życie naszej wspólnoty, otworzyła nam wszystkim okno na świat, abyśmy mogli inaczej spojrzeć na siebie, na drugie­go człowieka, którego często wśród zgiełku naszego cywilizowanego świata nie zauważa­my.

Ta Droga na tym się nie kończy, a może właśnie teraz się zaczyna, abyśmy byli dla wszystkich ludzi żyjących obok nas zwia­stunami pokoju i miłości oraz wysłannikami Boga.

Ojciec Pio należy do grona świętych, które przecież nie jest małe. Nie jest to Droga tylko dla wybranych, to Droga dla każdego z nas. Każdy powinien dążyć do świętości. Taki jest plan Boży. Tylko czy odważysz się wziąć krzyż na swe ramiona?

Dziękujemy księdzu Proboszczowi i księdzu Piotrowi – opiekunowi naszej Wspólnoty Modlitewnej oraz wszystkim uczestnikom za wspólną modlitwę.

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2014 r. 14 III 14 r. Droga Krzyżowa w Lubomierskim Lesie
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK