21 III 14 r. Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę
Wpisany przez Izabela Piątek   

21 marca, o brzasku wyruszyliśmy grupą 45 osobową by pokłonić się Matce Bożej - Pani Jasnogórskiej. Grupa maturzystów Zespołu Szkół w Lubomierzu, wspierana przez Panią dyrektor Joannę Paśko-Sikorę, Pana wicedyrektora Marka Chrabąszcza, nauczycieli Panią Iwonę Adamowicz i Pana Łukasza Laszczyńskiego, wychowawcę internatu Sylwię Ogonek oraz katechetów Ks. Piotra Olszówkę i Izabelę Piątek podjęła trud by zawierzyć siebie, całe swoje życie Maryi. Spotkanie młodzieży diecezji legnickiej rozpoczęło się od wysłuchania o godzinie 11.00 konferencji pt. Obrona życia dzisiaj, wygłoszonej przez Pana dr inż. Antoniego Ziębę, prezesa Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, redaktora Tygodnika Rodzin katolickich "Źródło", Tygodnika Młodzieży katolickiej "Droga" oraz Miesięcznika Nauczycieli i Wychowawców Katolickich "Wychowawca". Następnie uczestniczyliśmy o godz. 12.00 we Mszy świętej pod przewodnictwem jego Ekscelencji Biskupa Legnickiego Stefana Cichego. Biskup pomocniczy Marek Mendyk wygłosił kazanie, w którym nawoływał abyśmy byli "ludźmi sumienia", przypominając słowa bł. Jana Pawła II. W modlitwie przed obrazem Czarnej madonny wspierał nas Dyrektor Wydziału Katechetycznego Ks. dr Jarosław Kowalczyk oraz ojciec Józef Szańca. O 14.30 w promieniach wiosennego słońca uformowaliśmy procesję pątniczą na Wałach Jasnogórskich. wraz z ks. bp Markiem rozważaliśmy mękę i śmierć pana Jezusa w 14 stacjach Drogi Krzyżowej.

Czas spędzony na Jasnej Górze pozwolił nam na indywidualne i wspólnotowe spotkanie z Matką. Zawierzenie się Maryi to kolejny akt wchodzenia w dorosłe życie i brania odpowiedzialności za swoją przyszłość. Egzamin maturalny, nauczycieli, egzaminatorów, nasze wybory dróg życiowych i samych siebie pozostawiliśmy w rękach Czarnej Madonny. Warto wspomnieć, że w naszym pielgrzymowaniu wspierali nas lubomierscy parafianie, którzy czas egzaminu mają już za sobą i rozumieją jak trudno jest polegać w życiu tylko na samym sobie. W drodze powrotnej wspólnie podziękowaliśmy za pielgrzymowanie do Królowej Polski a ks. Piotr pobłogosławił i poświęcił zakupione dewocjonalia.

Akt osobistego oddania się matce Bożej:

Matko Boża, Niepokalana Maryjo! Tobie poświęcam ciało i duszę moją, wszystkie modlitwy i prace, radości i cierpienia, wszystko, czym jestem i co posiadam. ochotnym sercem oddaję się Tobie w niewolę miłości. Pozostawiam Ci zupełną swobodę posługiwania się mną dla zbawienia ludzi i ku pomocy Kościołowi świętemu, którego jesteś Matką. Chcę odtąd czynić wszystko z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Wiem, że własnymi siłami niczego nie dokonam. Ty zaś wszystko możesz, co jest wolą Twego Syna i zawsze zwyciężasz. Spraw więc, Wspomożycielko Wiernych, by moja rodzina, parafia i cała ojczyzna była rzeczywistym królestwem Twego Syna i Twoim. Amen

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2014 r. 21 III 14 r. Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK