22 III 14 r. Diecezjalni vice mistrzowie
Wpisany przez Brygida Gucwa   

22 marca b.r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Legnickim Polu odbyły się rozgrywki finałowe Turnieju Piłki Nożnej Halowej Służby Liturgicznej Diecezji Legnickiej. Odpowiedzialnym za nie był ks. Przemysław Durkalec – wikariusz miejscowej parafii p.w. św. Jadwigi Śląskiej i jednocześnie diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej. W turnieju finałowym wzięły udział najlepsze drużyny z odbytych we wcześniejszych terminach eliminacji rejonowych – w tym ministranci z Lubomierza. Pod opieką ks. Piotra Olszówki i swojego trenera – p. Łukasza Laszczyńskiego udali się oni na zawody wraz z 24 – osobową grupą kibiców, którym „przewodził” Maksymilian Kobylański. Tak dobrze zorganizowana i odpowiednio przygotowana grupa (której część stanowiły „cheerliderki”) z entuzjazmem oraz żywiołowo dopingowała swoich kolegów – zawodników, którzy z sercem i zapałem walczyli o miejsce na podium w swojej kategorii wiekowej czyli szkół średnich.

Rozgrywki odbywały się w systemie pucharowym; lubomierscy ministranci rozegrali mecze z Karpaczem (1:0), Jaworem (2:2) i Sobinem (1:1) – i w końcowej klasyfikacji zdobyli II miejsce w diecezji; wziąwszy pod uwagę fakt, że w jej skład wchodzi ponad 260 parafii – jest to znaczący sukces. I nie tylko zdobyte miejsce jest tu najważniejsze, ale przede wszystkim wszelkie dobro, które w związku z udziałem w zawodach się wyzwoliło: integracja w środowisku lokalnym, parafialnym i diecezjalnym, pożyteczne spędzanie czasu wolnego, troska o rozpoznawanie i „zagospodarowanie” swoich talentów oraz o rozwój fizyczny i emocjonalny, kulturalna i  zdrowa – z zasadami fair play – rywalizacja sportowa, współpraca i bezinteresowna pomoc np. przy organizacji wyjazdów, życzliwość i radość nie tylko ze zwycięstwa ale też z przebywania ze sobą nawzajem…

Mając świadomość Bożych darów i dobra w człowieczych sercach, ks. Piotr Olszówka dziękuje Proboszczowi ks. kan. Ryszardowi Trzósło i p. Łukaszowi Laszczyńskiemu oraz  p. Tadeuszowi Bujko z Mirska za użyczenie busów i umożliwienie młodzieży udziału w zawodach. Słowa wdzięczności kieruje też do dyrektora Ośrodka Kultury i Sportu w Lubomierzu – p. Mirosława Laskowskiego za życzliwe wsparcie kibiców i wyposażenie ich w rekwizyty pomagające w dozwolonym i kulturalnym dopingu. Natomiast Państwu  Renacie i Maciejowi Kobylańskim ks. Piotr wraz z młodzieżą dziękuje za zaproszenie do punktu gastronomicznego „Kebab” na lubomierskim rynku, gdzie miało miejsce podsumowanie turnieju i  świętowanie zwycięstwa.

Tekst: Brygida Gucwa
Foto: Sara Ptaszek i Joanna Reczyńska

ZWYCIĘSKA DRUŻYNA

BUDZICZ Marek

BURCHART Bartłomiej

HAJDUL Michał

JĘDRAS Mateusz

KARACZUN Mateusz

MARTYNIAK Mateusz

SIEDLECKI Grzegorz

SKAZIAK Maciej

SZRAMOWIAT Michał

TELEGA Karol

 

Trener: p. Łukasz Laszczyński

Opiekun duchowy: ks. Piotr Olszówka

 

Więcej zdjęć...

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2014 r. 22 III 14 r. Diecezjalni vice mistrzowie
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK