4 IV 14 r. „Wielki to dzień, gdy Pasterz odwiedza owce swoje”
Wpisany przez Izabela Onsowicz   

4 IV był ważnym dniem dla naszej parafii i szkoły. W tym dniu przyjechał do nas z wizytacją Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Stefan  Cichy. Wszyscy na ten dzień czekaliśmy z niecierpliwością, solidnie przygotowani. Nasi nauczyciele pani Iza Piątek i pani Marzenka Szramowiat wraz z innymi wykładowcami brali czynny udział w przygotowaniach: dekorowali scenę, ćwiczyli z uczniami specjalny  program na cześć dostojnej osobistości.

W piątek od rana jeszcze raz powtarzaliśmy sobie co każdy ma robić aby perfekcyjnie wyszło. Ja wraz  z kolegą Mikołajem Hartelem byliśmy osobami prowadzącymi ten  występ, więc był ogromny stres. Nie wiadomo kiedy minęła godzina 11 i do sali teatralnej Zespołu Szkół wkroczył pewnym krokiem nasz Biskup. Wszyscy powitaliśmy Go zgodnym chórem odpowiadając na wezwanie „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus” : NA WIEKI WIEKÓW. AMEN. Uśmiech zawitał na twarzy naszego Gościa. Po zajęciu  miejsc na scenę weszła Pani Dyrektor Joanna Paśko-Sikora, która powitała Biskupa i przybyłych gości: ks. Dziekana Krzysztofa Kiełbowicza, ks. Proboszcza Ryszarda Trzósłę oraz sekretarza ks. Mariusza Majewskiego. Następnie głos zabrał współgospodarz spotkania dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II Pan Marek Kozak. W imieniu szkoły podstawowej przekazał serdeczne słowa wobec Księdza Biskupa.

Kiedy przebrzmiały tak ciepłe słowa rozpoczął się program artystyczny. Na początku wystąpiła Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II. Kiedy zakończył się występ najmłodszych lubomierzan, ja i Mikołaj podeszliśmy do mikrofonów i rozpoczęliśmy prezentacje kolejnych grup. Jako pierwsze wystąpiły uczennice gimnazjum Aleksandra Barsul i Maja Mielniczyn, śpiewając piosenkę "Radość najpiękniejszych lat". Dziewczęta tak ujęły swoim wykonaniem naszego gościa, że na Jego twarzy malowało się wzruszenie. Następnie po krótkim opisie kolejnego utworu "Wiem, że jesteś sam" zaprosiliśmy do zaśpiewania, kolejną koleżankę Klaudię Pietrykę. Kolejny obraz muzyczny przedstawiła Gabriela Gostkowska śpiewając „Czas nas uczy pogody” Do każdej piosenki przygotowane były slajdy ilustrujące nasze życie w szkole przez radość, naukę, pracę indywidualną z nauczycielem i sukcesy, na wielu płaszczyznach, aby osiągnąć pełnię życia.

W trakcie całego przedstawienia „przekazywaliśmy” naszemu kochanemu Biskupowi to, iż jesteśmy młodymi ludźmi starającymi się „dokarmiać dobrego wilka” (historię, którą usłyszeli maturzyści tegoroczni podczas pielgrzymki na Jasną Górę). Program zakończył się występem zespołu wokalnego. Dziewczęta pięknie zaprezentowały utwór "Wieża Babel" za co otrzymały solidne brawa. Na koniec zaprosiliśmy dostojnego gościa na scenę, Jego Ekscelencja udzielił nam lekcji życia. Zwrócił naszą uwagę na takie wartości jak dążenie do wiedzy, zawieranie przyjaźni, stawanie się dojrzałym człowiekiem, który potrafi łączyć radość swojego życia z nabywaniem wiedzy i umiejętności, za co jesteśmy Mu ogromnie wdzięczni. Później do Biskupa Stefana podeszła delegacja uczniów wręczając bukiet kwiatów z okazji niedawno obchodzonej 75 rocznicy urodzin, odśpiewaliśmy „Sto lat”, wszyscy byliśmy wzruszeni. Jak przystało na prawdziwych chrześcijan odmówiliśmy modlitwę na zakończenie wizyty w naszej szkole a Ksiądz Biskup udzielił nam swojego pasterskiego błogosławieństwa. Następnie wróciliśmy uradowani na lekcje.

Izabela Onsowicz 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2014 r. 4 IV 14 r. „Wielki to dzień, gdy Pasterz odwiedza owce swoje”
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK