6. IV. 14 r. Wizytacja kanoniczna - Dzień drugi

Tego dnia Ekscelencja Biskup Stefan Cichy odwiedzał wspólnoty całej naszej parafii. Rozpoczął od Mszy świętej w Olesznej Podgórskiej. Miał okazję spotkać się z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi, wysłuchał także sprawozdania proboszcza Ks. Ryszarda z działalności parafii. Następnie udał się do Medycznego Centrum Rehabilitacji i Odnowy "Jolly Med" w Popielówku, gdzie w każdą niedzielę i święta księża odprawiają Mszę świętą. Pracownicy i pensjonariusze przyjęli Księdza Biskupa bardzo serdecznie. Nie obyło się bez łez wzruszenia i radości z wizyty tak dostojnego Gościa. Napięty program wizyty nie pozwolił na zbyt długą wizytację, bo już czekali na Biskupa Stefana w kościele filialnym w Popielówku. Krótka wizyta rozpoczęła się o 11.00, jeszcze przed rozpoczęciem Mszy świętej. Słowa powitania skierowali do Jego Ekscelencji pani Teresa Śliwińska i pan Ryszard Kołodziejczak. Następnie Ks. Proboszcz przedstawił sprawozdanie z życia parafii. Ksiądz Biskup skierował do zebranych słowa oparte na tajemnicy krzyża w nawiązaniu do piątej niedzieli. Od tego dnia mamy w kościele zasłonięty krzyż, aby odkryć jego wartość w Wielki Piątek, słysząc wezwanie "Oto drzewo krzyża, na którym zawisło zbawienie świata". Ksiądz Biskup podziękował parafianom za stałą opiekę nad kościołem. Swoją wdzięczność skierował szczególnie wobec pana Franciszka Opoki, wieloletniego kościelnego. Rozstał się z mieszkańcami Popielówka udzielając im duszpasterskiego błogosławieństwa.

Kolejnym punktem wizytacji była Msza święta w kościele w Lubomierzu połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania 48-osobowej grupie młodzieży. Ksiądz Proboszcz przywitał uroczyście Księdza Biskupa w drzwiach świątyni. Procesji wprowadzającej Ordynariusza Legnickiego do ołtarza towarzyszyła "Aria Gabriela" zagrana przez kandydatki do bierzmowania jako dar dla dostojnego Gościa. Ksiądz Ryszard przedstawił sprawozdanie z działalności parafii w Lubomierzu. Następnie Ksiądz Biskup przewodniczył uroczystej Mszy świętej w asyście Księdza dziekana Krzysztofa Kiełbowicza i Księdza Ryszarda Trzósło. Wygłosił kazanie do zgromadzonych wiernych w szczególny sposób uwzględniając kandydatów do bierzmowania. Po wysłuchaniu kazania młodzież przystąpiła do sakramentu bierzmowania wyrażając pragnienie przyjęcia darów Ducha Świętego i życia zgodnego z wiarą. Uroczystość zakończyła się pamiątkowym zdjęciem na tle naszego wspaniałego ołtarza. Kolejnym punktem wizyty był wspólny obiad na plebani wraz z zaproszonymi księżmi z dekanatu Lwówek Śląski. O godzinie 16.30 do sali teatralnej Zespołu Szkół przybyły delegacje wspólnot z poszczególnych miejscowości. Każda z nich złożyła Księdzu Biskupowi sprawozdanie z działań podejmowanych na rzecz parafii i parafian wskazując dzieła w które aktywnie włącza się. Ostatnim punktem wizytacji była wspólna modlitwa w kościele na nabożeństwie "Gorzkich żali".

Mamy nadzieję, że intensywnie spędzone dwa dni w naszej parafii pozostaną na zawsze w pamięci Naszego Duszpasterza, jako czas owocnych i radosnych spotkań ze swoimi owieczkami. Dziękujemy za ten czas, Twoją Księże Biskupie obecność, naukę i błogosławieństwo. To był radosny czas, bo Pasterz był wśród nas.

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2014 r. 6. IV. 14 r. Wizytacja kanoniczna - Dzień drugi
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK