17 IV 14 r. Pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa

Zgromadziliśmy się dziś na wieczornej Mszy świętej, by uroczyście rozpocząć czas Triduum Sacrum. Mszy przewodniczył ks. Ryszard Trzósło. Prezbiterium wypełniło się liczną służbą liturgiczną wraz z kandydatami do tej posługi. Kazanie wygłosił ks. Piotr Olszówka. Wygłoszone słowo było świadectwem kapłana, który odpowiada na wezwanie wiernych pytających: jaki powinien być ksiądz? Jesteśmy bardzo wdzięczni za te słowa. Ksiądz Proboszcz dziękują ks. Piotrowi stwierdził, że już dawno nie słyszał tak bardzo pasującego kazania na Wielki Czwartek. Ten dzień jest również okazją podziękowania kapłanom za ich powołanie i posługę. Swoją wdzięczność wyrazili parafianie z poszczególnych wspólnot: Caritas, Ojca Pio, Żywego Różańca, Odnowy w Duchu Świętym, PO-Ziomki, ministranci a także przedstawiciele naszych władz miejskich pan Burmistrz Gminy i Miasta Lubomierz Wiesław Ziółkowski i wiceprzewodniczący Rady Gminy i Miasta Lubomierz pan Leszek Telega. Nie jesteśmy wstanie ciągle dziękować swoim kapłanom, ale możemy za nich się modlić, aby sprostali swemu powołaniu.

Księże Ryszardzie, Księże Piotrze

"Gdybyśmy nie mieli sakramentu Kapłaństwa, nie mielibyśmy Pana. Kto Go umieścił w tabernakulum? Kapłan. Kto przyjął naszą duszę u początku jej życia? Kapłan. Kto ją żywi, by dać jej siłę na wędrówkę? Kapłan. Kto ją przygotowuje na spotkanie z Bogiem, obmywając ją po raz ostatni we Krwi Jezusa Chrystusa? Kapłan, ciągle kapłan... A gdy dusza będzie umierała, kto ją ożywi, kot jej udzieli ciszy i pokoju? I tu Kapłan. Komu Bóg ciebie powierzył? Kapłanowi. I powiedział mu: - Przyjacielu, miej o nim staranie, gdy wrócę, wszystko ci zapłacę! - Gdy widzisz kapłana powinieneś powiedzieć: - To jest ten, który mnie uczynił dzieckiem Bożym... ten, który mnie oczyścił po moim grzechu... ten, który daje pokarm mojej duszy. Idź wyspowiadaj się Matce Bożej lub aniołowi. Czy rozgrzeszą cie? Czy dadzą ci Ciało i Krew Pana? Nie, Najświętsza Panna nie może sprowadzić swego Boskiego Syna w Hostii. Mógłbyś mieć dwustu aniołów i nie mogliby cię rozgrzeszyć. A kapłan, choćby najprostszy - może. Może ci powiedzieć: idź w pokoju, ja ci przebaczam. O jakże wielki jest kapłan! Jakiż to zaszczyt dla stworzenia! Kapłan nie jest kapłanem dla siebie. Nie udziela sobie absolucji, nie udziela sobie sakramentów. Nie jest dla siebie. Jest dla was."

Tak o kapłaństwie mówił święty Jan Maria Vianney. Zgadzamy się z tymi słowami i cieszymy się, że możemy potwierdzić jego słowa, bo mamy takich kapłanów. Dziękujemy Wam za to. Proszę abyście przyjęli od nas podziękowania za Waszą posługę kapłańską i życzenia opieki Matki Chrystusowej oraz wszelkich łask od Chrystusa Zmartwychwstałego na każdy dzień pracy pośród nas. Dużo zdrowia i siły w wypełnianiu swego kapłańskiego powołania.

Tego z całego serca życzą wszyscy parafianie zgromadzeni we wspólnotach wraz ze swymi rodzinami.

Szczęść Boże

Więcej zdjęć... 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2014 r. 17 IV 14 r. Pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK