30 V 2008 r. Sakrament Bierzmowania w naszej Parafii
Wpisany przez Administrator   

''Przybądź Duchu Święty
Ześlij z nieba wzięty
Światła Twego strumień
  Przyjdź Ojcze ubogich
  Przyjdź Dawco łask drogich
  Przyjdź Światłości sumień''.

  Słowami tego hymnu do Ducha Świętego rozbrzmiewała nasza świątynia 30 maja 2008 roku. Wszystko to, za przyczyną 51 kandydatów, którzy przez mijający rok szkolny intensywnie przygotowywali sie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Przez ten czas uczestniczyli w cotygodniowych katechezach prowadzonych przez Ks. Piotra Wojcieszka i katechetkę Izabelę Piątek. Wykazując się dojrzałą postawą i szczerą chęcią przyjęcia sakramentu wspólnie modlili się na nabożeństwach różańcowych, wielkopostnych, majowych, przystępowali do sakramentu pokuty. 
  Rodzice kandydatów, p. Bożena Ciereszko i p. Adam Hutnik przywitali Księdza Infułata Władysława Bochnaka w naszej świątyni prosząc o udzielenie sakramentu, który pomoże im wejść z dużym wsparciem duchowym w nowe, dorosłe życie. Swoją prośbę wyrazili również reprezentanci młodzieży: Anita Biniecka i Marek Koncki. Młodzież zaangażowana została w przygotowanie oprawy liturgicznej - łącznie 30 osób. Wśród złożonych darów ołtarza znalazł się biały obrus na ołtarz główny jako dar dziękczynny od rodziców i ich dzieci.
  Do podziękowań przystąpili rodzice - p. Krystyna Torba i p. Krzysztof Lampart i młodzież - Paulina Barsul i Marek Pruszczyński. Nowo bierzmowani złożyli podziękowania Ks. Infułatowi, Księżom zgromadzony wokół ołtarza, rodzicom, nauczycielom i wychowawcom.

''A co do darów duchowych, bracia, nie chcę, abyście byli nieświadomi rzeczy... A różne są dary łaski, lecz Duch ten sam''

(I Kor. 12,1.4).

     
   
   
   
   

 

 

 

Zdjęcia p. Marcin Hutnik.
Tekst p. Izabela Piątek

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2008 r. 30 V 2008 r. Sakrament Bierzmowania w naszej Parafii
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK