7 VI 14 r. "Któż jak Bóg"

W Sobocie, niewielkiej miejscowości naszego dekanatu, położonej między Lwówkiem Śląskim a Wleniem odbył się w sobotę III Festiwal Piosenki Religijnej pod hasłem "Któż jak Bóg". Hasło to jest zawołaniem Św. Michała Archanioła, patrona Zgromadzenia Michalitów, którzy są gospodarzami w tej parafii od 1972 roku. Kaplica parafialna pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Sobocie mieści się w byłym klasztorze sióstr Boromeuszek, zbudowanym w 1887 r. W tym miejscu siostry prowadziły szpital. Po wojnie budynek został zaadoptowany do celów kultu religijnego.

Na zaproszenie księdza Zbigniewa Pajora, proboszcza parafii pw. św. Piotra i Pawła, od trzech lat, na początku czerwca spotykają się, na placu obok plebanii wszyscy ci, którzy śpiewem chcą uwielbiać Pana Boga. Festiwal odbywa się pod patronatem Referatu Legnickiej Kurii ds. Muzyki Kościelnej i Lwóweckiego Domu Kultury. Przyjeżdżają schole, zespoły i soliści stając w szrankach konkursowych poprzez prezentacje dwóch piosenek o tematyce ściśle określonej przez organizatora: jednej ogólnoreligijnej i drugiej poświęconej aniołom, świętym lub powołaniu. Festiwal prowadził p. Andrzej Kredkowski - katecheta lwówecki. W tym roku z naszej parafii w festiwalu udział wziął zespół "Promyczki" ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i 4 solistki z Zespołu Szkół. Zespołem opiekują się p. Anna Barsul i p. Ewa Bocheńska. Solistki przyjechały pod opieką p. Izabeli Piątek. Nasze promyczki ubrane w niebiańskie stroje (białe bluzeczki i niebieskie spódniczki) prezentowały się profesjonalnie i uroczo. Swoje piosenki zaprezentowały także zespoły ze Zgorzelca, Lwówka Śląskiego, Pilichowic, Płóczek Górnych, Lubomierza, była nawet solistka z Strzelina. Po przesłuchaniu przez jury pod przewodnictwem p. Urszuli Graczyk zespołów i solistów, udaliśmy się na uroczystą Mszę świętą, której przewodniczył ks. Leopold Powierża.

Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki. Każdy uczestnik Festiwalu otrzymał prezent od ks. Zbigniewa. Nasza parafianka Amelia Radyno zajęła I miejsce wśród solistek młodszych a Aleksandra Barsul III miejsce wśród solistek starszych. Śpiew młodych serc rozbrzmiewał nie tylko w samej Sobocie, ale było nas słychać z pewnością i w całym dekanacie. Dziękujemy Panu Bogu i ludziom za tak radosne przeżywanie czasu, bo kto dobrze śpiewa ten dwa razy się modli.

Serdeczne podziękowania składam Księdzu Ryszardowi, który udostępnił nam busa, aby przewieść wszystkich zainteresowanych w kategorii solistów starszych.

Więcej zdjęć...

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2014 r. 7 VI 14 r. "Któż jak Bóg"
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK