20 VI 14 r. Park linowy i inne atrakcje
Wpisany przez Brygida Gucwa   

Wolny od zajęć w szkole piątek 20 czerwca grupa młodzieżowa „PO – Ziomki” spędziła w Ośrodku Parafialnym „Grapa” w Nowych Łąkach. Jest to urocza miejscowość między Pielgrzymką, a Lwówkiem Śląskim, gdzie z góry Obora rozpościera się widok na Ostrzycę, Śnieżkę i Zamek Grodziec. Na terenie porośniętym starym lasem znajdują się ścieżki spacerowe, skąd można obserwować swobodnie biegające, oswojone – rodzime i egzotyczne – zwierzęta (lamy, strusie, pawie, kucyki, osły, owce, kozy, daniele, dzikie króliki...). Są tam też domki letniskowe, miejsce do grillowania oraz „Małpi gaj” dla najmłodszych i park linowy, który stanowił główny cel „wypadu” lubomierskiej młodzieży. Pod opieką ks. Piotra Olszówki oraz p. Łukasza „Szpiega” Laszczyńskiego
i p. Mariusza Karczewskiego 22 – osobowa grupa dotarła busami w to niezwykłe miejsce, aby „odreagować stres” po całorocznej pracy w szkole i w parafii.  Można było bezpiecznie „poszaleć” na terenie ku temu przeznaczonym... i jeszcze trochę z sobą pobyć, aby umocnić więzi – tak, aby czas wakacji i atrakcje z nimi związane nie zatarły w pamięci i w sercu tego, co ks. Piotr z Panem Bogiem przez prawie10 miesięcy budował w lokalnej i parafialnej wspólnocie młodzieży. To wszystko, co się z łaski Pana dokonało, było  możliwe dzięki „serdecznemu i hojnemu przyzwoleniu” ks. Proboszcza Ryszarda Trzósło, który „życzliwym okiem” patrzył na podejmowane działania, często sam w nich uczestniczył oraz zawsze, kiedy trzeba było, użyczał parafialnego busa... i czasami sam „pełnił rolę kierowcy”.

Ruch na świeżym powietrzu wzmaga apetyt; stąd też pobyt w „Grapie” zakończył się  przy ognisku spożywaniem pysznych, grillowanych kiełbasek.

Ks. Piotr Olszówka bardzo dziękuje przede wszystkim Ks. Proboszczowi Ryszardowi Trzósło,  p. Joannie Paśko – Sikorze – dyrektorce Zespołu Szkół w Lubomierzu
i p. Łukaszowi Laszczyńskiemu za użyczenie busa oraz p. Mariuszowi Karczewskiemu – kierowcy i p. Michałowi Drelinkiewiczowi – zarządcy Ośrodka za „obsługę imprezy”.

Tekst: Brygida Gucwa
Foto: Wiktoria Sekreta i Joanna Reczyńska

Więcej zdjęć...


 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2014 r. 20 VI 14 r. Park linowy i inne atrakcje
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK