19 X 14 r. Pożegnanie Księdza Proboszcza

To wyjątkowa niedziela, która zostanie w naszej pamięci na zawsze. Na Mszy świętej o 12.30 pożegnaliśmy dotychczasowego naszego Księdza Proboszcza Ryszarda. Przechodzi pełnić posługę duszpasterską do Bogatyni. Były wierszyki i kwiaty od przedszkolaków i nauczycieli przedszkola. Podziękowanie od uczniów ze szkoły podstawowej, PO-Ziomki życzyły wielu sukcesów na nowej parafii. Słowo podziękowania za współpracę odczytała w imieniu Burmistrza sekretarz gminy Pani Bożena Pawłowicz. Wdzięczność za opiekę duszpasterską wygłosiły Matki Różańcowe, wspólnota Ojca Pio, Odnowa w Duchu Świętym i Caritas oraz wdzięczni parafianie. I mimo, że się już pożegnaliśmy to drzwi do naszej parafii zawsze będą stały otworem dla KSIĘDZA KANONIKA RYSZARDA TRZÓSŁY

"Phanta rehy - powiedział grecki filozof Heraklit, co tłumaczymy "wszystko płynie, wszystko przemija"

14 lat Twojego pobytu w Lubomierzu Ks. Proboszczu minęło jak jeden dzień. Dzisiaj nas opuszczasz, aby decyzją księdza Biskupa objąć probostwo w Parafii św. Piotra i Pawła w Bogatyni. Życzymy, aby było Ci tam dobrze, abyś był otoczony szacunkiem, dobrocią i zrozumieniem.

Dzisiaj chcemy Ci przede wszystkim podziękować za wszystko, co przez te lata zrobiłeś dla nas parafian, kościoła wykonując codzienne prace związane z posługą kapłańską na rzecz naszego zbawienia, ale przede wszystkim za prace remontowe. Doceniamy to biorąc pod uwagę, że zarządzałeś pięcioma kościołami. Dzięki Twojemu zaangażowaniu wykonane zostało: elewacja zewnętrzna świątyni, nowe pokrycie dachowe, gzymsy, figury, płaskorzeźby na fasadzie. Odnowiłeś wieżę kościelną wraz z pięknym, dużym zegarem, który odmierza nam ziemski czas. Ale największym sukcesem są odrestaurowane freski we wszystkich nawach. Prezentują się imponująco, zwłaszcza wówczas, gdy są oświetlone żyrandolami i światłami sufitowymi. Podziwiane są przez wszystkich - nas lubomierzan i gości, którzy odwiedzają naszą świątynię. Odnowiłeś też zabytkowe figury. Renowacji poddałeś chrzcielnicę, przy której udzielałeś chrztu naszym dzieciom. Do używalności doprowadziłeś kościół św. Krzyża, gdzie już od kilku lat modlimy się 14 września w uroczystość Podwyższenia Krzyża. Doprowadziłeś do porządku cmentarz parafialny brukując i utwardzając dróżki i ścieżki, wycinając stare drzewa, które zagrażały bezpieczeństwu ludzi. Ważnym elementem Twojej pracy było odnowienie stacji Drogi Krzyżowej w pobliskim lesie. Dzięki Twoim staraniom możemy w czasie Wielkiego Postu modlić się tam przezywając Mękę Pańską. Dokonałeś generalnego remontu plebanii, która stał się Twoim domem - przebudowy pomieszczeń, elewacji budynku wraz z garażami i pomieszczeniami gospodarczymi. Uporządkowałeś tez plac wokół kościoła i plebanii. Dbałeś o kościoły filialne w Olesznej Podgórskiej i Popielówku.

Drogi Księże Proboszczu!

Dziękujemy Ci dzisiaj bardzo serdecznie za pracę duchową, za opiekę nad wspólnotami funkcjonującymi w parafii (Żywy Różaniec, Caritas, Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, Ojca Pio, Służbę Liturgiczną, Wspólnotę Matki Bożej Szkaplerznej), wsparcie indywidualne poszczególnych osób, wsparcie rodzin, posługę wśród chorych, których, co miesiąc odwiedzałeś w ich domach. Dziękujemy Ci za ofiarę Mszy świętej w naszych intencjach, za piękne, treściwe kazania i okolicznościowe homilie z okazji uroczystości kościelnych i państwowych, za PUNKTUALNOŚĆ.

Bóg Ci zapłać za wszystko, za Twój trud, pracę, wysiłek dla nas parafian i całego Lubomierza. Będziemy Cię mile wspominać. Twój pobyt u nas to trwały ślad, którego nie zatrze rozstanie ani odległość. Życzymy Ci na nowej placówce wielu sukcesów, dobroci wiernych, życzliwych ludzi. Niech dobry Bóg Ci błogosławi, Duch Święty oświeca, wzbogaca Twoje talenty, a Matka Boska Wniebowzięta z naszego kościoła wspomaga Cię w każdej chwili Twego kapłańskiego życia.

BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZYSTKO!

SZCZĘŚĆ BOŻE KSIĘŻE PROBOSZCZU!

autorka tekstu pożegnania: Antonina Telega
zdjęcia: Wioletta. Rotkiewicz

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2014 r. 19 X 14 r. Pożegnanie Księdza Proboszcza
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK