25 X 14 r. „Barwy jesieni” w kolorach, dźwiękach i... tańcu
Wpisany przez Brygida Gucwa   

W przyrodzie wciąż zachodzą zmiany i – pomimo zmieniających się pór roku – zawsze „coś się dzieje” oraz jest co obserwować; jednym słowem – nie ma monotonii. Na monotonię i nudę w zaczynające się dłuższe, jesienne wieczory nie pozwala sobie lubomierska młodzież, skupiona w przyparafialnej grupie „PO – Ziomki”, która wraz ze swoim Opiekunem – ks. Piotrem Olszówką – „wpada” na różne pomysły pożytecznego i kulturalnego (bez uszczerbku dla obowiązków) „zagospodarowania” wolnego czasu.

W sobotę 25 października w klubie „Postulat” odbyła się zabawa pn. „Barwy jesieni”, w której wzięła udział „PO – Ziomkowa” młodzież i jej Przyjaciele. Oprócz integracji środowiska poprzez zabawę (i zaangażowanie w jej przygotowanie), celem imprezy było również  zwrócenie uwagi na piękno świata (w barwach jesieni) i jego Stwórcę, który sprawia, że zmieniają się pory roku...

Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwał jej Organizator i Opiekun przyparafialnej grupy ks. Piotr Olszówka, którego wspierali Rodzice / Panie: Grażyna Achramowicz, Aneta Burchart, Monika Hanasz, Agata Nuckowska i Sylwia Ogonek.

Zabawa odbyła się przy dobrej muzyce „na żywo”, którą zapewnił zespół muzyczny "Comentic” z Wlenia w składzie: Łukasz Markowski (klawisze) i Karolina Sztela (śpiew). Do oprawy muzycznej imprezy włączyły się też lubomierskie „Kargulinki”, wśród których z powodzeniem angażują się utalentowane dziewczyny z grupy parafialnej; swoim śpiewem wspierały one i uzupełniały „poczynania” członków Comentic'a. Godny podkreślenia jest fakt, że ten znany w okolicy (i nie tylko) profesjonalny zespół zgodził się zagrać dla młodzieży zupełnie „za darmo. Również gratis – dzięki uprzejmości p. Mirosława Laskowskiego (dyrektora Klubu „Postulat”) – młodzież otrzymała do zabawy „prawdziwą” salę – z parkietem i stolikami oraz zapleczem.

Wielki zaszczyt i radość zarazem uczestnikom zabawy sprawił swoją obecnością ks. kan. Erwin Jaworski – tym samym była to kolejna, dobra okazja do wzajemnego się poznania i nawiązywania relacji ze swoim „nowym” Ks. Proboszczem we wspólnocie młodzieży parafialnej.

Dzięki pomysłowości Organizatora i współpracy młodzieży oraz Rodziców, każdy bawił się wyśmienicie – za co ks. Piotr wraz z ks. Proboszczem Erwinem dziękuje Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg imprezy – szczególnie Panu dyrektorowi Klubu „Postulat” i Członkom zespołu "Comentic”.

Tekst: Brygida Gucwa
Foto: Joanna Reczyńska

Więcej zdjęć...

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2014 r. 25 X 14 r. „Barwy jesieni” w kolorach, dźwiękach i... tańcu
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK