26 X 14 r. Powitanie księdza Proboszcza

W życiu każdej wspólnoty parafialnej są wydarzenia szczególne i ważne. Takim wydarzeniem niewątpliwie jest przybycie do parafii nowego księdza Proboszcza.

W niedzielę 26 października 2014 roku na Mszy Świętej o godzinie 12:30 obowiązki Proboszcza naszej parafii objął ks. dr Erwin Jaworski. Liturgicznego wprowadzenia dokonał  Dziekan Dekanatu Lwówek Śląski ks. dr Krzysztof Kiełbowicz.


Następnie głos zabrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II oraz przedstawiciele przyparafialnej  grupy młodzieżowej „PO – Ziomki”, którzy serdecznie i ciepło powitali księdza Proboszcza.


Natomiast przedstawiciele parafii w  przemówieniu powitalnym skierowali do księdza Erwina następujące słowa:

„W dniu dzisiejszym, jako przedstawiciele naszej wspólnoty parafialnej pragniemy Ciebie Księże Erwinie serdecznie powitać i życzyć Tobie naszemu nowemu Proboszczowi Błogosławieństwa Bożego, mocy Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej na każdy dzień Twojej kapłańskiej posługi.

Nowa Parafia, nowi ludzie, nowe wyzwania i zadania - to wszystko przed Księdzem Proboszczem. Pracy zarówno tej duszpasterskiej, jak i typowej administracyjnej, będzie wiele. Przyjście nowego duszpasterza to rozbudzenie w świadomości parafian nowych oczekiwań, pragnień, nadziei.

Ufamy, że ster, który przyjąłeś jest w mocnych ojcowskich dłoniach, że bezpiecznie będziesz nas wiódł ku zbawieniu, że nie zabraknie Ci wyrozumiałości dla naszych problemów i trosk. Życzymy z całego serca, abyś odnalazł w naszej wspólnocie ciepło rodzinnego domu.

Życzymy Ci również Księże Proboszczu, wytrwałości i odwagi w realizowaniu wyznaczonych celów. Niech nie zabraknie ludzkiej życzliwości i wsparcia we wszystkich troskach i poczynaniach dla dobra naszej wspólnoty parafialnej a pojawiające się przeszkody niech będą pokonywane łagodnością Twego serca i naszą pomocą.

Powierzamy Ci naszą parafię. Czuj się w niej Gospodarzem mając na uwadze, że najpiękniejszym darem jest winnica życia, w której możemy pracować na co dzień służąc Bogu i ludziom.

Nasze powitanie kończymy pięknymi słowami świętego Jana Pawła II:

„Niech nasza droga będzie wspólna,
niech nasza modlitwa będzie pokorna,
niech nasza miłość będzie potężna.
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego,
co się tej nadziei będzie sprzeciwiać”.
Szczęść Boże!”

Ks. Proboszcz bardzo ciepło i z radosnym uśmiechem na twarzy  podziękował wszystkim za życzliwe przyjęcie i skierowane do Niego słowa . 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2014 r. 26 X 14 r. Powitanie księdza Proboszcza
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK