21-23 XI 14 r. Rekolekcje w zakonie Sióstr Magdalenek
Wpisany przez Izabela Onsowicz   

Piątek,  21 XI był zwykłym dniem zajęć szkolnych w Gimnazjum im. Hieronima Wietora w Lubomierzu, lecz dla mnie i trójki moich koleżanek Sary, Natalii oraz Dominiki miał być to szczególny dzień.

W tym właśnie dniu po skończonych zajęciach o godz.15.30 wyruszyliśmy spod kościoła wraz z naszym księdzem Piotrem na rekolekcje do Zakonu Sióstr Magdalenek w Lubaniu Śląskim. Podróż minęła nam bardzo szybko i zanim się obejrzeliśmy a już zajechaliśmy pod drzwi klasztoru (dowiezione bezpieczne przez naszego kierowce).Wysiadłyśmy z auta z bagażami potrzebnymi nam na cały pobyt. W progu przywitała nas serdecznie i miło siostra Kasia i zaprosiła do środka. Po wejściu jeszcze przez chwilę porozmawiałyśmy z naszym księdzem, który wkrótce wyszedł i wrócił swoim „ferrari” do Lubomierza. A my” biedne 4 żuczki”zostałyśmy zaprowadzone do pokoju (refektarza) gdzie się rozpakowałyśmy i zaraz potem zeszłyśmy na dół do kapitularza (miejsca w którym siostry spożywają posiłki). Każda z nas dołączyła coś od siebie na stół, było smacznie i miło!


Po nasyceniu brzuszków udaliśmy się wszyscy do kaplicy na modlitwę (muszę dodać , że oprócz naszej czwórki były również dziewczęta z różnych miejsc woj. dolnośląskiego).Następnie w refektarzu zebraliśmy się wszyscy i przedstawialiśmy się, no i na koniec dnia: mycie i do łóżek. I tak minął piątek! W sobotę po porannej toalecie o 7.00 poszliśmy do kaplicy na modlitwę (czas modlitwy umilała nam grając na gitarze siostra Elżbieta). Po tak pięknie rozpoczętym dniu nadszedł czas śniadania, jak zawsze miło i smacznie. Wkrótce po posiłku usiedliśmy w kółku i rozpoczęliśmy śpiewy psalmów z akompaniamentem gitary księdza rekolekcjonisty ale to nie wszystko... Ksiądz wygłosił piękne kazanie na temat Ewangelii św. Mateusza porównując do niej przyniesiony przez siebie plecak turystyczny (długo by wyjaśniać) mogliśmy przymierzać wszystko co tam się znalazło.

Póżniej było spotkanie w grupach na które zostałyśmy podzielone: grupa siostry Madzi, siostry Elżbiety i siostry Kasi. Każda z grup w swoim składzie omawiała jak zrozumieliśmy treść ewangelii (muszę przyznać, pouczające doświadczenie). Zaraz po spotkaniach przepyszny obiad przygotowany przez siostry .No i nasze zadania grupowe sprzątanie po obiedzie, obieranie ziemniaków na następny dzień i mycie naczyń. Po ciężkich pracach wyruszyliśmy wszyscy uczestnicy wraz z opiekunkami na godzinny spacer połączony z odmawianiem koronki. Ze spaceru kroki skierowaliśmy do kapitularza na film pt.”Ostatnia szansa”, który szczerze polecam. Och! Po otarciu łez, aby się uspokoić, poszliśmy na mszę połączoną z wystawieniem Najświętszego Sakramentu (każdemu dobrze to zrobiło).Minęła msza, póżniej kolacja i kiedy leżeliśmy już w łóżkach, na dobranoc siostra Kasia zaśpiewała nam kołysankę, tak utulone do snu „zasnęłyśmy”. W niedzielę po obudzeniu przez siostrę Madzię szybko się zebrałyśmy i w ciszy poszliśmy na poranną modlitwę stamtąd prościutko na śniadanko po chwili przemiły głos siostry zawołał nas na mszę. Zaś chwilę po nabożeństwie wszystkie grupy usiadły koło siebie, a siostrzyczka Madzia zadała nam mądre pytanie na które musieliśmy udzielić odpowiedzi: Jakie są nasze uczucia po rekolekcjach? Po „trudzie”pytania zaczęły się tańce: ”Taniec Aniołów” oraz „Taniec Mysiów Pysiów”, następnie odmówiliśmy różaniec i powędrowaliśmy się pożegnać w naszych grupach (było trudno, bo chociaż byliśmy tak krótko, nawiązało się wiele znajomości).

Na koniec pożegnalny obiad smaczny a zarazem pełen radości, że spotkamy się znów za miesiąc. Każda z nas zdobyła pewne doświadczenie duchowe i dnia codziennego, dlatego polecamy te wyjazdy

MY DZIEWCZYNY Z GIMNAZJUM IM.HIERONIMA WIETORA W LUBOMIERZU

Na marginesie: w klasztorze było wiele sióstr , ale tylko te trzy opiekowały się nami :D


 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2014 r. 21-23 XI 14 r. Rekolekcje w zakonie Sióstr Magdalenek
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK