25 XII 14 r. Nocne kolędowanie pod gwiazdami
Wpisany przez Brygida Gucwa   

Ks. Erwin Jaworski, który od kilku miesięcy jest proboszczem w Lubomierzu, kontynuuje i rozwija dzieło swojego Poprzednika ks. Ryszarda Trzósło oraz z powodzeniem zaszczepia na nowym gruncie inicjatywy, które niejako „sprawdził” już w swojej pracy duszpasterskiej. Jedną z nich jest „kolędowanie pod gwiazdami” – na placu kościelnym w noc Bożego Narodzenia – po Mszy św. pasterskiej.

W tym roku – w tę jedyną w roku TAKĄ NOC – Noc Radości i Wesela – wielu parafian po Pasterce nie śpieszyło się do domu ale pozostało „przy ognisku”, aby wspólnie śpiewać kolędy i dzielić się radością świąt Narodzenia Pańskiego oraz wszystkim tym, co one ze sobą niosą: niezwykłą atmosferą wzruszających spotkań rodzinnych, związaną z nimi radością... a czasami i tęsknotą, wzmaganą śpiewem kolęd, zapachem wigilijnych potraw, choinki, sianka oraz  blaskiem niezliczonej liczby różnokolorowych, często migających świateł. Te najbardziej intensywne uczucia i przeżycia miały możliwość zagościć w sercach na dłużej, czemu sprzyjała atmosfera tego nocnego przykościelnego spotkania.

Śpiew kolęd – przy dźwiękach instrumentów muzycznych – animował zespół „Chapter One” z lubomierskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Ciepłą atmosferę nocnego kolędowania wzmacniały gorące napoje rozgrzewające dla dzieci i dorosłych oraz pyszne pierniczki; natomiast żarzący się węgiel w rozstawionych na placu „koksownikach” dodatkowo dawał ciepło i podkreślał blask w oczach.

Z wypowiedzi uczestników nocnego kolędowania pod gwiazdami wynika, że inicjatywa ks. Proboszcza została przyjęta z radością, wdzięcznością i nadzieją kontynuowania jej w przyszłości. Na jej powodzenie – oprócz dyspozycyjności i otwartego serca ks. Erwina wpłynęła również pozytywna odpowiedź Parafian, którzy mieli odwagę tej nocy mocno skrócić sen i przekroczyć progi anonimowości, aby prawdziwie doświadczyć radości Bożego Narodzenia we wspólnocie wiary i miłości, jaką jest parafia.

Dziękując Panu Bogu i sobie wzajemnie za niezwykłość i głębokość przeżyć Tej Nocy  Organizatorzy na czele z ks. Proboszczem Erwinem dziękują tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie i zrealizowanie tego przedsięwzięcia; słowa szczególnej wdzięczności kierują do p. Mirosława Laskowskiego (dyrektora Ośrodka Kultury i Sportu), p. Edwarda Koreckiego (kierownika internatu), Członków zespołu „Chapter One”, p. Zbigniewa Burcharta (obsługującego „koksownik”) a także p. I. Piątek i p. Łukasza Laszczyńskiego oraz p. Arona Bogusza (zajmującym się serwowaniem gorących napojów i pierniczków).

Niech Radość Betlejemskiej Nocy trwa w nas i owocuje przez wszystkie dni nadchodzącego Nowego 2015 Roku.

 

Tekst: Brygida Gucwa
Foto: Stanisław Siedlecki


 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2014 r. 25 XII 14 r. Nocne kolędowanie pod gwiazdami
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK