18 I 15 r. Imieniny księdza Proboszcza
Wpisany przez Brygida Gucwa   

19 stycznia swoje imieniny obchodzi ks. kan. Erwin Jaworski. Z tej okazji w niedzielę 18 stycznia parafianie modlili się w intencji swojego Ks. Proboszcza; w lubomierskim kościele była sprawowana Msza św. dziękczynno – błagalna (ofiarowana przez wspólnotę Żywego Różańca) w intencji Solenizanta – o potrzebne dary i łaski na czas posługi w naszej parafii. Natomiast mieszkańcy Olesznej Podgórskiej w ofierze Mszy św. zwracali się do Boga z prośbą o dary i łaski potrzebne ks. Erwinowi w prowadzeniu parafian drogami wiary do wieczności. Uzupełnieniem daru modlitwy oraz wyrazem życzliwości i wdzięczności były kwiaty i życzenia składane Dostojnemu Solenizantowi przez przedstawicieli mieszkańców Popielówka oraz grup działających we wspólnocie parafialnej – takich jak: Żywy Różaniec, św. o. Pio, młodzieżowe PO – Ziomki, Odnowa w Duchu Świętym i Caritas.


Do życzeń tych dołączyli się również – uczestniczący w „imieninowej” Eucharystii swojego byłego ks. Proboszcza – przedstawiciele mieszkańców Karpnik, którzy swe życzenia wyrazili śpiewająco, zyskując przy tym gromkie brawa zgromadzonych w kościele wiernych.


O imieninach Proboszcza parafii p.w. Wniebowzięcia NMP i św. Maternusa w Lubomierzu pamiętali także przedstawiciele władz miasta – z Burmistrzem Lubomierza p. Wiesławem Ziółkowskim i p. Bożeną Pawłowicz Sekretarz Miasta na czele, którzy już w miniony piątek (16 stycznia) przybyli na plebanię z życzeniami dla ks. Erwina.


Jak podają internetowe źródła – Erwin to imię pochodzenia staroniemieckiego, oznaczające tego, który chętnie służy w wojsku i ceni sobie najwyżej honor osobisty; w Polsce notowane jest od XIII w. Tradycja chrześcijańska wymienia św. Erwina, który żył w XII wieku i poniósł męczeńską śmierć podczas wyprawy krzyżowej, ginąc z rąk muzułmanów.

Nie stawiając granic Opatrzności Bożej życzymy Czcigodnemu Solenizantowi spełnienia wszystkich życzeń – na miarę marzeń ks. Erwina i planów Pana Boga, aby chętnie i radośnie służył w armii Pana na drodze swojego powołania.

Tekst: Brygida Gucwa
Foto: Sara Ptaszek


 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2015 r. 18 I 15 r. Imieniny księdza Proboszcza
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK