28-31 I 15 r. „Prawda po Bożemu” – feryjne rekolekcje u Sióstr Magdalenek
Wpisany przez Natalia Kawzowicz   

W drugim tygodniu ferii, od środy do soboty (28–31 stycznia) w Domu Generalnym Sióstr Magdalenek od Pokuty w Lubaniu, odbyły się rekolekcje dla dziewcząt. Tematem przewodnim tych duchowych ćwiczeń była Prawda po Bożemu, w jasny i klarowny sposób przedstawiana przez prowadzącego rekolekcje ks. Macieja Szymanowskiego – wikariusza z Gryfowa Śląskiego.

W środę 28 stycznia – dzięki uprzejmości księdza Proboszcza Erwina, który zawiózł nas do Zakonu – w gronie dziewięciu Przyjaciółek, rozpoczęłyśmy naszą „duchową przygodę”.

Można powiedzieć, że pierwszy tydzień ferii lekko nas rozleniwił, a w Zakonie mimo długich wieczornych rozmów – na tematy mniej lub bardziej poważne – chętnie wstawałyśmy i z energią realizowałyśmy poszczególne punkty rekolekcyjnego programu.

Siostra Katarzyna prowadziła poranne modlitwy, później tradycyjne śniadanie, a o godz. 10.00 rozpoczynały się konferencje, które prowadził wspomniany ks. Maciej, wyjaśniając nam znaczenie i rozumienie „Prawdy Bożej”, którą nie tak łatwo przyjmujemy w naszym codziennym życiu. Słowa wypowiadane przez księdza Macieja bardzo nas ubogacały i pozwalały w zupełnie innym świetle spojrzeć na to, czego w młodzieńczym życiu doświadczamy.

Po obiedzie odbywała się praca w grupach, dzięki której jeszcze bardziej mogłyśmy zatrzymać się nad tajemnicą „Bożego działania” i podzielić się własnymi przemyśleniami i spostrzeżeniami. Dzięki tym rozmową mogłyśmy się lepiej poznać i opowiedzieć o swoich odczuciach, a przede wszystkim pogłębić swoją wiarę.

W wolnych chwilach spędzałyśmy czas na spacerach, tańcach, śpiewach i oglądaniu wartościowych filmów oraz na indywidualnych rozmowach z Siostrami, które z chęcią poświęcały nam każdą wolną chwilę.

Po kolacji był czas na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu, a przed udaniem się na spoczynek… kołysanka w wykonaniu Sióstr: Katarzyny i Eli.

Do zakonu pojechałam już czwarty raz; wszystko, czego doświadczam od Sióstr – Ich serdeczność, spontaniczność, radość, uśmiech, dobre rady i ciepło, które od Nich promieniuje – sprawiają, że czuję się tam jak w domu, do którego chce się wracać.

Na koniec chciałabym zaprosić i zachęcić wszystkie zainteresowane dziewczęta, aby w przyszłym miesiącu razem ze mną pojechały do Lubania.

Tekst i foto: Natalia Kawzowicz


 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2015 r. 28-31 I 15 r. „Prawda po Bożemu” – feryjne rekolekcje u Sióstr Magdalenek
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK