14 II 15 r. Na Mistrzostwach w Sulikowie
Wpisany przez Brygida Gucwa   

Dwie psałterzystki – Aleksandra Młodzieniewska i Sara Ptaszek oraz dwóch lektorów Dawid Łamasz i Łukasz Martyniak z Lubomierza reprezentowało miejscową Parafię św. Maternusa B.M. uczestnicząc w VIII Mistrzostwach Tenisa Stołowego Służby Liturgicznej i Księży Diecezji Legnickiej, które odbyły się 14 lutego b.r w Sulikowie.
Po raz kolejny zorganizował je Diecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej ks. Przemysław Durkalec oraz ks. Marek Kurzawa - Diecezjalny Duszpasterz Sportowców. Honorowy patronat nad imprezą objął Biskup Legnicki
Ks. Bp Zbigniew Kiernikowski, który ufundował również puchary dla zwycięzców, a także Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński i Wójt Gminy Sulików – Robert Starzyński, którzy ufundowali pamiątkowe medale. W mistrzostwach – oprócz młodzieży z parafii w Lubomierzu – wzięli udział także przedstawiciele m. in. Bogatyni, Bolesławca, Jeleniej Góry, Mirska, Sulikowa, Zawidowa i Zgorzelca.

Z życzeniami powodzenia i nadzieją na godne reprezentowanie parafii oraz z błogosławieństwem Proboszcza ks. kan. Erwina Jaworskiego – wyjazd na mistrzostwa reprezentacji Lubomierza zorganizował ks. Piotr Olszówka. Rozpoczęły się one od zawiązania wspólnoty w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie – pod nieobecność Proboszcza parafii w Sulikowie i zarazem Dziekana Dekanatu Leśna ks. kan. Janusza Kankiewicza – wszystkich uczestników mistrzostw (Organizatorów, zawodników i ich Opiekunów) przywitał ks. Marcin Kaluta – wikariusz miejscowej Parafii.

Mszy świętej przewodniczył ks. Przemysław Durkalec, który również wygłosił homilię. Natomiast ks. Piotr Olszówka w konfesjonale pełnił posługę pojednania i pokuty.

Na zakończenie Eucharystii – poprzez ucałowanie – została oddana cześć relikwiom św. Dominika Savio – patrona służby liturgicznej, które towarzyszyły zgromadzonym ministrantom i parafianom podczas wspólnej modlitwy.

Po Mszy świętej zawodnicy wraz z opiekunami udali się do sali sportowej przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II, gdzie – dzięki uprzejmości Dyrektorki p. Urszuli Ciupak – odbyła się rywalizacja w grupach wiekowych. Turniej odbył się zgodnie z przepisami Polskiego Związku Tenisa Stołowego, a nad jego prawidłowym przebiegiem czuwał ks. Marek Kurzawa.

Lubomierska młodzież wprawdzie nie zdobyła żadnego premiowanego pucharem miejsca, ale wyjazd ten uważa za bardzo udany; była to bowiem bardzo dobra okazja do spotkania i zacieśnienia nawiązanych wcześniej więzi z rówieśnikami (np. podczas Diecezjalnego Kursu dla Lektorów i Psałterzystów) oraz do zaistnienia w szerszym środowisku legnickiego Kościoła; i jak zapewnia ks. Piotr – Opiekun Służby Liturgicznej w parafii – jej przedstawiciele także podczas mistrzostw w Sulikowie naprawdę godnie reprezentowali swoją parafię – dzieląc się radością, która jest i powinna być przymiotem Ich młodości i wiary.

 

Tekst: Brygida Gucwa
Foto: Padre

Więcej zdjęć...

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2015 r. 14 II 15 r. Na Mistrzostwach w Sulikowie
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK